Cüneyt Arkın için şahitler ne söyledi?

Cüneyt Arkın’ın ilk eşi Güler Mocan’la evliliğinden dünyaya gelen kızı Filiz Cüreklibatur’un babasının mirasından mal kaçırıp, payını vermedikleri gerekçesiyle üvey annesi Betül Cüreklibatur ve erkek kardeşlerine açtığı dava sürüyor.

Betül Cüreklibatur ve iki oğlunun tanıkları Ediz Hun, İlkim Karaca ve Nuri Alço, davaya bakan hakimin karşısına çıkıp ifadelerini verdi.

Cem Karaca’nın eşi İlkim Karaca, “Cüneyt Bey, 1974’ten beri yazlık komşumuzdu. Kızı Filiz’den bahsettiğini hiç duymadım. Betül Hanım, Cüneyt Bey’in son anına kadar yanındaydı” dedi.

Ediz Hun, “Bizim dönemimizde dört sene çalıştıktan sonra ancak ev alabiliyorduk. Cüneyt baskı görecek biri değildi” diye ifade verdi.

Nuri Alço ise şunları söyledi:

“Kayınpederi olmasaydı Cüneyt Arkın’ın geçinmesi mümkün değildi. 1981 yılında aynı filmde oynadık. Cüneyt Arkın’ın üç film karşılığında 10 bin lira ücret aldığını hatırlıyorum.”

Betül Cüreklibatur ile oğulları Murat ve Kaan, iki şahit daha dinletseler, “Babamın mirasını kaçırdılar, hakkımı vermediler” diye dava açan Filiz Cüreklibatur’u borçlu çıkaracaklar bu gidişle…

Dizinin oyuncularını seçmek kimin işi?

“Beni tercih edenler, cast direktörleri Eva Leira ve Yolanda Serrano’ydu. İki aydan fazla süre denendim. Rol için sıkı bir rekabet vardı. Rolü bana verdiklerini söylediklerinde inanamadım.”

‘La Casa de Papel’ dizisinin başrol karakteri Profesör’ü canlandıran Alvaro Morte’ye aitti sözler. Oyuncunun anlattıkları ilgimi çektiği için de 23 Nisan 2018 tarihli ‘Alice’de yazdım bunları.

Peki bizde nasıl oluyor bu işler?

Miray Akay, Aslıhan Kapanşahin, Aslıhan Karalar, Cansu Sabancı, Sedef Çalışır, Erdem Şanlı, Burcu Binici ve Mert Altınışık’ın başrollerini paylaştığı ‘Kurtuluş Lisesi’ dizisinin yapımcısı olan ünlü oyuncu Tolgahan Sayışman’ın galada basın mensuplarına yaptığı açıklama, bu konudaki en sıcak ve somut örnek.

Otobüs kazası geçirip, bir dağ köyünde mahsur kalan beş liseli kızın hayatta kalma mücadelesini ekrana taşıyacak Japon uyarlaması dizinin yapımcısı Sayışman, “Bu proje için 400’e yakın oyuncuyla tek tek görüştüm” dedi.

Yapımcılığa devam edeceğini açıklayan Tolgahan Sayışman sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu konuda çok mütevazı olamayacağım. Prodüksiyonu çok büyük bir aksiyon işi hazırlıyoruz. Bu konuda çok ciddiyim. Başka projelerimiz de mevcut. Çok değerli oyuncularla görüşüyor ve tanışıyoruz. Onlara şans verebilmek, bu riski alabilmek bence çok önemli.”

İşte Türklerle İspanyolların farkı!

Itziar Ituno

Ayrılıkçı ETA’ya desteği İspanyollar affetmedi

‘La Casa de Papel’ adlı İspanyol dizisindeki performansıyla ünlenen oyuncu Itziar Ituno’ya darbe üstüne darbe…

Önce BMW Lorauto, oyuncuyla olan sözleşmesini feshetti. Ardından İspanyol hava yolu şirketi Iberia, Ituno’nun yer aldığı reklam filmini sosyal medya hesaplarından sildi.

Neden mi?

Oyuncu, ayrılıkçı terör örgütü ETA mahkumlarına destek vermek için 13 Ocak’ta Bilbao şehrinde yapılan gösteriye katıldı ve en ön safta pankart taşıdı.

ETA ne?

İspanya ve Fransa sınırları içinde yaşayan Basklara ait bağımsız bir devlet kurma amacı güden ayrılıkçı bir örgüt. ETA, üç yıl önce silahlı mücadeleye son verdiğini açıkladı, ama 1968’den 2011’e kadar 829 kişinin ölümünden sorumlu…

İspanyollar, ayrılıkçı ETA’ya destek veren oyuncuya anında faturayı kesti.

GÜNÜN SÖZÜ

“Başkasıyla gelen mutluluk, başkasıyla gidecektir.” (Nietzsche)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx