Türkiye’deki Yatırımcılar, Bu 9 Altcoin’i Odağına Aldı!

Bitcoin ve altcoin piyasasında 15-21 Temmuz haftasında ilgi ve hareketlilikte bir artış görüldü. Türkiye’den ve dünyanın dört bir yanından yatırımcılar, sektör lideri bir kripto para veri toplayıcısı olan CoinGecko’da çeşitli kripto varlıklarla ilgili gelişmeleri yakından takip etti. Bu dönemde büyük ilgi ve yatırım toplayan trend coinlere daha yakından bakalım. İşte detaylar…

Türk yatırımcılar en çok bu altcoinleri inceledi

CoinGecko’nun Kriptokoin.com ile paylaştığı bilgilere göre Ripple Labs ile ilişkili kripto varlık olan XRP, belirtilen hafta boyunca tartışmaların ve aramaların ön saflarında yer aldı. Geçmişte düzenleyici zorluklarla karşılaşmasına rağmen, sınır ötesi işlemlerdeki faydası yatırımcıların ilgisini çekmeye devam etti. Ayrıca, geçtiğimiz hafta Ripple’ın SEC’e karşı kısmi bir zafer kazanması, coinin fiyatındaki yükselişe neden oldu. Bu durum, Türkiye’deki yatırımcıların XRP’yi izlemesine neden oldu.

Diğer yandan, Ethereum Blockchaininin geleneksel Proof-of-Work (PoW) mutabakat mekanizmasını kullanan bir varyantı olan EthereumPoW da ilgi çekmektedir. Ethereum’un kendisi Proof-of-Stake’e (PoS) geçiş yapmış olsa da, EthereumPoW bazı yatırımcıların ilgisini çeken farklı bir yaklaşım sunmakta. Bu dönemdeki performansı muhtemelen artan popülaritesine katkıda bulunmuştur. Üçüncü olarak kripto para alanının öncüsü olan Bitcoin, dünya çapındaki yatırımcılar için sürekli olarak bir odak noktası olmaya devam etti. Diğer kripto varlıklara kıyasla göreceli olgunluğuna rağmen, temelindeki teknoloji ve süregelen dijital altın olma söylemi yatırımcıların ilgisini çekmeye devam etti.

Meme coin’ler de odakta

Adını ikonik internet meme’inden alan Pepe’nin  popülerliği, geçtiğimiz aylarda sıçramasıyla arttı. Meme kültürü ve Blockchain teknolojisinin entegrasyonunun birçok yatırımcı için cazip bir teklif olduğu kanıtlanmıştır. Diğer yandan popüler köpek temalı meme coin’den esinlenen Shiba Inu, kripto para piyasasında önemli bir oyuncu haline geldi. Canlı topluluğu ve aralıksız pazarlama kampanyaları projeye olan ilgiyi artırmıştır. Bununla birlikte, tüm meme tabanlı kripto paralarda olduğu gibi, potansiyel yatırımcıların dikkatli olmaları ve kapsamlı bir araştırma yapmaları tavsiye edilmekte.

Nispeten daha az bilinen bir kripto para birimi olan Kaspa, son zamanlarda artan bir ilgi gördü.  Ayrıca Keep Network de yatırımcıların dikkatini çekti. Synthetix Network, sentetik varlıklar için önde gelen merkezi olmayan bir platform olarak kendini kanıtladı. Etkileyici büyümesi ve yenilikçi yaklaşımı, onu DeFi meraklıları için en iyi seçenek haline getirmiştir. Son olarak, Terra Luna’nın bir dalı olan Terra Luna Classic, yatırımcılar arasında ilgi görmeye devam ediyor. Stablecoinleri ve DeFi uygulamalarını kolaylaştırmayı amaçlayan bir Blockchain platformu olarak, geleneksel finansı bozma potansiyeli büyük ilgi topladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx