Trader Bu Meme Coin İle 3 Günde 300X Yaptı! İnsider Trading mi?

PepeFork (PORK), PEPE’den esinlenen bir meme coin projesi. Sadece iki gün içinde %450’nin üzerinde artış gösterdi. Bir trader, PORK tokenini stratejik olarak alıp satarak beş Ethereum (ETH) tutarındaki ilk yatırımını etkileyici bir 3,3 milyon dolara dönüştürdü. On-chain analitik platformu Lookonchain, bu trade’in ayrıntılarını paylaştı.

Trader PORK’a 5 ETH yatırım yaptı ve milyon dolarlar kazandı!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, piyasada meme coin projeleri rağbet görmeye devam ediyor. Bir trader başlangıçta PORK’a 12.000 dolar değerinde 5 ETH yatırdı. Kripto için ticaretin başlamasından kısa bir süre sonra 9,5 trilyon token satın aldı. Daha sonra, trder 6,3 trilyon tokeni ETH’ye geri satarak 765.000 dolar değerinde 329 ETH tokenlik net bir kazanç elde etti. On-chain analitik platformu Lookonchain, traderın işlemlerine ilişkin şu detayları paylaştı:

Bu yatırımcı sadece 3 gün içinde, sadece 5 ETH (12 bin dolar) ile PORK’tan 3,3 milyon dolar kazandı! Bu trader, işlem görmeye başladıktan 7 dakika sonra PORK’u tespit etti ve 9,5T PORK satın almak için 5 ETH (12 bin dolar) harcadı. Ardından 6,3T PORK’u 329 ETH (765 bin dolar) karşılığında satarak 324 ETH (753 bin dolar) kâr elde etti. Bu traderın elinde şu anda 3,2T PORK (2,55 milyon dolar) ve 2,55 milyon dolar gerçekleşmemiş kâr bulunuyor.

Lookonchain’in bazı takipçileri, bu işlemlerin başarısının insider-trading olabileceğini belirtti. PepeFork (PORK), PEPE meme coin projesinden esinlenen bir token. PEPE; 2023 yılında birçok yatırımcı için kârlı olduğu gösterdi. Geliştiricileri tarafından PEPE’nin bir çatalı olarak tanımlanan PORK, Uniswap ve MEXC gibi platformlarda işlem görüyor. Meme coin, iki günden kısa bir süre içinde %450’nin üzerinde kayda değer bir artış yaşadı. Çıkışından kısa bir süre sonra 200 milyon dolarlık piyasa değeriyle kripto alanındaki dokuzuncu en büyük meme coin olarak Baby Dogecoin’in üzerine çıktı.

Dexscreener verileri, PORK’un toplam 420 trilyonluk bir arza sahip olduğunu gösteriyor. Ayrıca, ilk 10 sahibinin bu miktarın %15’inden fazlasını kontrol ettiğini ortaya koyuyor. Özellikle, tüm bu adresler PORK token’larını aldıklarında iki günden daha kısa bir süre önceydi. Her biri potansiyel olarak gaz ücretleri ve on-chain takaslar için 30 ila 200 ETH tutuyordu.

Meme coin trade’inden kazanç sağlamak

Alım satım işlemlerinin başlangıcında meme coin’leri satın almak ve ardından kâr elde etmek için satmak, ilişkili yüksek risklere ve potansiyel olarak yüksek ödüllere rağmen kripto topluluğundaki birçok katılımcı arasında popüler bir strateji.

Yakın tarihli bir örnek, teknoloji milyarderi Elon Musk‘ın Twitter profilini “(CTO) Chief Troll Officer” olarak değiştirdiğini fark eden bir traderı içeriyor. Bunun üzerine yatırımcı, Binance’ten yaklaşık 10.113 dolar değerinde 4,313 ETH çekti. Bunu 4,3 ETH karşılığında 19,37 trilyon TROLL token satın almak için kullandı. Daha sonra, trader 9,37 trilyon TROLL tokenı 5,318 ETH karşılığında sattı. Bu da yaklaşık 12.467 dolara denk geliyordu. Böylece trader, ilk yatırımını geri kazandı. Şu an itibariyle, traderın elinde 10 trilyon TROLL token var. Bu da yaklaşık 1,03 milyon dolara tekabül ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx