Şenol Güneş kötü haberi duyurdu! “Yarın iki isim bizimle olmayacak”

Beşiktaş, UEFA Avrupa Konferans Ligi D grubu 2. maçında yarın sahasında İsviçre temsilcisi Lugano ile saat 19.45’te karşı karşıya gelecek.

Siyah-beyazlılarda bu önemli maç öncesi teknik direktör Şenol Güneş basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Şenol Güneş’in açıklamaları şu şekilde: 

“Gedson yarın olmayacak”

Gedson Fernandes, idmanın son bölümünde iyileşmişti. Yarın o olmayacak, pazar günü de olmayacak. Ante Rebic’te herhangi bir sorun yok. Gedson’un daha öncesinde omuzunda sorun vardı. Bu sakatlıkta bileğinde oldu. Bir süre olmayacak.”

“Camianın psikolojik direncinin kırıldığını hissediyorum”

“Zaman zaman camianın psikolojik direncinin kırıldığını hissediyorum. Adana Demir ve Trabzon maçlarında çok gol yediğimiz doğru. Taraftarın beklediği coşkulu takımı göstermek zorundayız. Yarın da böyle bir beklentim var.”

“Bunu hep beraber yapacağız”

“Yarın daha güçlü, daha mutlu olmak istiyorsak daha fazla çalışacağız. Bunu da hep beraber yapacağız.”

“Ezildiğimiz tek maç Brugge maçıydı”

“Oyun içindeki bazı başarı ve başarısızlıklar sizi oyun olarak etkileyebilir. Ezildiğimiz tek maç Brugge maçıydı.”

“Mert Günok önümüzdeki iki maçta bizimle olmayacak”

“Mert Günok da önümüzdeki iki maçta bizimle olmayacak. Ayağında bir güçsüzlük var, ön adale grubunda.”

“Onana’yı henüz kullanamadık”

“Onana’yı henüz kullanamadık. Bir adaptasyon ve algılama sıkıntılarımız oldu. Defansif olarak çok koşabilen bir isim. Chamberlain kariyer olarak çok üst seviye, fiziksel olarak hazır olduğunda büyük katkı vereceğini düşünüyorum. Yarın ondan bu anlamda beklentilerimiz olacak.”

“Transfer dönemi bitmiş”

“Transfer dönemi bitmiş, artık konuşmanın bir anlamı yok. Transfer dönemi yeniden başladığında eksiklerimiz varsa oturur, konuşuruz. Hücumda birçok varyasyonu sağlayabilecek oyuncumuz var; Rebic, Rashica, Ghezzal gibi. Performans olarak onları hazırlayacağız.”

“Çoğaldıkça kötüye gitme durumu oldu”

“Biz kazanabileceğimiz maçları alsaydık bunlar hiç konuşulmayacaktı. Pendik maçı ile Trabzon maçı arasında sırıtan bir tarafımız yoktu ki o dönem kadro olarak eksik olduğumuz bir dönem. Çoğaldıkça kötüye gitme durumu oldu.”

“Onana bir dalgalanma geçirdi”

“Onana bir dalgalanma geçirdi. Oyun esnasında pozisyon alışlarında ve topu kullanışlarında bir eksiklik gördük. Yok olacak bir oyuncu değil asla. Orada benim oynattığım bir oyuncu da var zaten. Amir çok iyi oynuyor. Aynı oyuncular değiller. Onana şu anda oynama açısından geride diyebiliriz.”

“Yararlı olabileceğini düşündüğümüz isimler”

“Gökhan İnler sportif direktör olarak düşündüğümüz bir isim. Teknik olarak Burak Yılmaz, sportif olarak Gökhan İnler bizim için yararlı olabileceğini düşündüğümüz isimler.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx