Özgür Özel’den Can Atalay dosyasının yeniden Yargıtay’a gönderilmesine tepki: Yapılan düpedüz darbe girişimi

T24 Haber Merkezi

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Can Atalay’ın dosyasının yeniden Yargıtay’a gönderilmesine tepki gösterdi. 

Özel şu ifadeleri kullandı:

“Bugün artık Türkiye’de kuvvetler ayrılığından bahsetmek için hiçbir gerekçe kalmadı. Hiç kimse Türkiyede hukuk var demesin. Bir anayasamız var, anayasa mahkeme kararlarında herkes için diyor, bağlayıcı olduğu söyleniyor. AYM Atalayla ilgili son kararını oy çokluğuyla aldı. Yani AYM’de karara katılmayanlar dahi oy birliğiyle karar verdiler. Yerel mahkeme AYM’ye direnemez direnirse talimatlandırılmıştır. Bu talimat kuvvetler ayrılığını hiçe sayan yürütmenin başı tarafından verilmiştir. Bunun aksini kim iddia ediyorsa bu milletin gözünün içine baka baka yalan söylüyordur.

Evrensel hukuk normlarının dışında şu kadarını söyleyelim, Osmanlının tarihiyle gurur duyup tarihiyle övünmeyi kimselere bırakmayanlara söyleyelim. Fatih Sultan Mehmet diyor ki “Kadıyı satın alırsanız adalet ölür, adalet ölürse birazdan devlet ölür”. Bugün yapılmaya çalışılan iş belki madden değil ama manen kadının satın alınmasıdır. Manen yürütmenin başının ele geçirilmesidir. Çünkü Gezi davası onun kişisel husumet meselesidir. Türkiye’de kimin hapse gireceğine dünya liderimiz, kimin çıkacağına dünyanın öbür liderleri karar veriyor. Dünya liderlerinden bir telefon gelse Can Atalay bırakılır. Yapılan düpedüz darbe girişimidir. Hataya sen karar veremezsin ben veririm diyorlar bu bir darbedir. Hepimize birden Anayasanın bir hükmü yok diyorlar. Buna bütün Türkiye bütün kurumlarıyla Türkiye’nin yarınlarına umut bağlamak isteyen herkes direnmelidir. Bugün adalet ölmüştür. Sözümüze değer veren herkesin siyasi görüşü bizden ayrı olan herkesin hiç değilse F.S.Mehmet’in sözlerine baksın. Recep Tayyip Erdoğan, FSM’den daha iyi biliyor olabilir mi?

Asgari ücret açıklaması

“Asgari ücretten çok bugün neyi satın alınabileceği ile ilgilenmek lazım.”

Erdoğan’a Ankara ve İstanbul mesajı 

“Ben Erdoğan’ın yerinde olsam, hayat pahalılığından övünecek hali yok, bir şeyle övünecekse dünyanın en çok bildiği şehrimiz “İstanbul, başkentimiz Ankara o kadar iyi yönetiliyor ki ben bile rakip bulamıyorum.” desin; İstanbul ve Ankara ile övünsün, bütün dünyaya onların başarılarını anlatsın”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx