Obradovic’ten Fenerbahçe’nin yeni transferi Yam Madar için olay sözler: Birileri aklına girdi

Partizan Başantrenörü Zeljko Obradovic, eski takımı Fenerbahçe Beko’ya transferi olay yaratan Yam Madar’ın ayrılış sürecinin bilinmeyenlerini açıkladı.

FENERBAHÇE AÇIKLADI, ORTALIK KARIŞTI

Dimitris Itoudis yönetimindeki Fenerbahçe Beko’nun Yam Madar transferi sonrası ortalık karıştı. Sarı-lacivertlilerin genç oyun kurucuyu kadrosuna kattığını açıklamasının ardından Partizan’dan cevap gelmişti.

PARTIZAN’DAN CEVAP GELDİ

Fenerbahçe’nin transferi resmen duyurumasının ardından Sırp kulübünden ortalığı karıştıracak bir açıklama geldi. Partizan’ın resmi internet sitesinden yayınlanan yazıda Yam Madar’ın sözleşmesinin tek taraflı feshinin mümkün olmadığı belirtilirken, hala oyuncunun kendi bünyelerinde olduklarını açıkladılar.

ITOUDİS, OBRADOVİC’LE KONUŞTUĞUNU SÖYLEMİŞTİ

Fenerbahçe Beko başantrenörü Itoudis geçtiğimiz günlerde düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada Yam Madar transferi için Obradovic ile görüştüğünü ve serbest durumda olan bir oyuncuyu transfer ettiklerini dile getirmişti.

Fenerbahçe’nin eski başantrenörü Obradovic’ten Yam Madar için olay bir açıklama geldi.

OBRADOVİC: VERİLEN SÖZ BENİM İÇİN DAHA ÖNEMLİ

Eurohoops’ta yer alan habere göre Nedeljnik’e röportaj veren Partizan’ın başarılı koçu Zeljko Obradovic, olaylı şekilde Fenerbahçe Beko’ya transfer olan Yam Madar hakkında konuştu.

“Verilen söz benim için sözleşmeden daha önemli… Geçen sezonun sonunda oyuncularla çok açık bir şekilde konuştuk. Onlara kulübün kime ne sunabileceğini açıkça söyledik. Bu da Kevin, Zach, James, Balsa ve Aleksa’ya sözleşmelerini uzattıkları için kamuoyu önünde teşekkür etmek için ideal bir fırsat. Ayrılan oyuncular ayrılık sebeplerini açıkça anlattı. Matthias Lessort harika finansal teklifler aldığını ve bunları karşılayamadığımız için ayrılmaya karar verdiğini söyledi. Yeterince makul bir sebep. Dante Exum NBA’e geri dönmek, orada tekrar şansını denemek istedi ve ona bol şans diliyorum. Bu gayet adil. Papapetrou evine dönmek için mükemmel bir teklif aldı ve bunun onun en büyük dileği olduğunu söyledi. Bunda da sorun yok. Ancak Yam Madar söz konusu olduğunda, her şeyin samimi olduğunu söyleyemem”

‘ÖZEL OLARAK GELDİ’

“Olay şöyle gelişti: Benimle konuşmak için Tel Aviv’den özel olarak geldi. Evimin yakınındaki bir kafede yaklaşık iki saat oturduk ve gelecek planları hakkında konuştuk. Hiçbir noktada oynama süresi, planları, minnettarlığı veya kaydettiği ilerlemeden başka bir şey konuşmadı. Böylece yollarımızı ayırdık ve ben de koçluk kliniğine gittim.”

‘PARADAN BAHSETTİ’

“Çok uzun sürmedi, Madar beni aradı ve paradan bahsetti. Sözleşmeden memnun olmadığını söyledi. Görüşmemizde neden paradan bahsetmediğini sorduğumda, kendisine yeterince ödeme yapılmadığını yeni fark ettiğini söyledi. Ona kimin tavsiyede bulunduğuna kesinlikle girmeyeceğim, ancak görüşmemizden sonra birisinin onun aklına girdiği açık.”

“Kalitesi ve kaydettiği ilerleme ne olursa olsun, onu diğer yaşıtlarından ayırmak istemediğimi söyledim, onu tanınmayan bir oyuncuyken aldığımızı ve yerinin çok önemli olduğu bir gelecek planı yaptığımızı hatırlattım. Ona söyleyecek başka bir şeyim kalmadığını fark ettiğimde, kendisini Zoran Savic’e yönlendirdim ve konu olduğu gibi sona erdi”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx