Milletvekili Kurt’tan Depremzedelere sigorta tazminatı uyarısı

Türkiye Sigorta Birliği (TSB)nin konuyla ilgili gelişmeleri duyurduğunu hatırlatan Milletvekili Kurt; “6 Şubat Asrın Felaketinden en fazla etkilenen illerden birisi olan Adıyaman’ımızda hemşerilerimizin hak kaybı olmaması için mutlaka durumlarını araştırmaları gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

SORGULAMALAR NERDEN VE NASIL YAPILACAK?

Kurt, e-Devlet Üzerinden “Hayat Sigortası Poliçe ve Tazminat Bilgileri Sorgulama” veya “Ferdi Kaza Poliçe Sorgulama” bölümüne girerek, mirasçısı olduğunuz kişinin T.C. kimlik numarası ve mirasçılık belgesinin alındığı kurum bilgisi ile sorgulama yapılabileceğini ifade etti.

e-Devlet Hayat Sigortası Poliçe ve Tazminat Bilgileri Sorgulama (https://lnkd.in/dubSMQkX)

e-Devlet Ferdi Kaza Poliçe Sorgulama (https://lnkd.in/d6_ZgAgZ)

Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi (SBM) Web Sitesi Üzerinden: “Meblağ Sigortalarında Hak Sahipliği Sorgulama (Vefat Eden Sorgu)” bölümünden kendi e-Devlet bilgilerinizle doğrulama yaparak, vefat eden kişinin T.C. kimlik numarası ve doğum tarihi bilgilerini girerek bilgi alabilirsiniz.

SBM Meblağ Sigortalarında Hak Sahipliği Sorgulama (Vefat Eden Sorgu) https://lnkd.in/dYdRqRGW

Kurt: “Vefat eden kişiye ait Hayat ve Ferdi Kaza Sigortası poliçelerine yukarıdaki adımları takip ederek ulaşabilir, hak sahibi olduğunuz tazminatı ilgili sigorta şirketine başvurarak talep edebilirsiniz.” dedi

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx