Meral Akşener-Ekrem İmamoğlu polemiği: ‘Bize atılan taş güle dönüşür’

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul Tasarım Müzesi’nin açılışının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı. İstanbul, Ankara ve İzmir’de hazırladıkları afişlerin bilboardlara asılmasının engellendiğini iddia eden İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e yanıt veren İmamoğlu, “Bizim öyle bir engelleme veya bu tarz bir girişimde bulunmayacağımızı en iyi kendilerini bilirler. Bu noktada ne için yaptığını bilmiyorum bu açıklamayı; ama muhtemelen bilboard meselesi… Bu işin sadece İstanbul’u yok, muhtelif şehirleri var. Bu işler, şehirlerde firmalar tarafından yönetiliyor. Onlarla konuşabilirler” ifadelerini kullandı.

“HİÇBİR TAŞIN ETKİSİ OLMAZ”

İmamoğlu, şöyle devam etti: “İstanbul’da Ekrem İmamoğlu üzerinden konuşmak veya taş atmak böyle bir prim yapacak zannedilir şekle doğru gidiliyor. Hayırlısı. Allah’tan alışığız. Bize atılan hiçbir taşın etkisi olmaz. Bize doğru gelirken havada güle dönüşür. Dikkat etsinler, bizim öyle bir endişemiz yok. İnsanlara karşı, demokrasiye karşı sorumluluk hissettik. Bu sorumluluğun dışında da hareket etmedik. Bunu en iyi sayın Akşener bilir.”

AKŞENER NE SÖYLEMİŞTİ

Akşener, İstanbul, Ankara ve İzmir’de hazırladıkları afişlerin bilboardlara asılmasının engellendiğini iddia ederek “Bizi engellemek isteyen Beştepe değil Saraçhane” demişti. Akşener ayrıca şunları söylemişti: “Biz, zaten şirkete telefon açan bu fevkalade cabbar arkadaşları kapalı kapılar ardında aslan kesilip, iş icraata geldiğinde ise meydana çıkmaya cesaret edemeyişleriyle tanıyoruz. Ama belli ki, bunlar karşılarında kimlerin olduğunu unutmuş.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx