İşte Tatilde İzlemeniz Gereken En İyi 5 Kripto Para Filmi!

Evde Tek Başına ve Grinch’in yıllık tatil filmi rotasyonundan yorulduğunuzu mu hissediyorsunuz? Hem eğitici hem de büyüleyici farklı bir eğlenceye özlem duyuyorsanız, başka yere bakmanıza gerek yok. Sadece tatil izlemenize benzersiz bir dokunuş katmayı vaat etmekle kalmayıp aynı zamanda Blockchain teknolojisinin ve daha spesifik olarak lider kripto para Bitcoin’in büyüleyici dünyası hakkında değerli bilgiler sağlayan beş filmden oluşan bir liste hazırladık.

Listedeki ilk filim: Bitcoin’in Yükselişi (2014)

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, kripto dünyası büyümeye devam ediyor. Bu dünyanın temelini ise Bitcoin oluşturuyor. Belgesel, Bitcoin’in kökenlerini ve dünyanın en büyük kripto para birimi olma yolculuğunu inceliyor. Anlatı, Satoshi Nakamoto ile doğrudan iletişim kurma fırsatına sahip olan Gavin Andresen başta olmak üzere ilk Bitcoin kullanıcılarının deneyimlerini içeriyor. Yapımcılığını Ben Bledsoe ve Patrick Lope’un üstlendiği filmde, Bitcoin ve çeşitli kripto varlıklarının gelişimindeki kilit isimlerle yapılan röportajlar yer alıyor. Ayrıca, Bitcoin’in piyasaya girişinin gerçekçi bir tasvirini yapıyor. Böylece, dijital varlıklar ve Blockchain ağları hakkında içgörüler sunuyor.

İkinci sırdaki kripto para filmi: Deep Web (2015)

Bu film, internetin karanlık yüzünü gösteriyor. Ayrıca, Bitcoin ödemelerini kabul eden online bir karaborsa olan Silk Road’un ortaya çıkışını inceliyor. Keanu Reeves, Silk Road’un esrarengiz lideri Dread Pirate Roberts’ın hikayesini yansıtıyor. Ardından yetkililer tarafından yürütülen soruşturmayı anlatıyor. Filmin odağında, Silk Road’un gerçek sahibi Ross William Ulbricht’in tutuklanması var. Film, deep-web ve kripto para birimlerinin kesişimine ışık tutuyor.

Bitcoin: Bildiğimiz Paranın Sonu (2015)

Bu belgesel, merkez bankalarının ve finans sektörünün küresel finansal krizlere katkıda bulunan uygulamalarını mercek altına alıyor. Filmi, Torsten Hoffmann ve Michael Watchulonis yönetiyor. Film, hükümetin para yaratmadaki rolünü ve merkez bankalarının enflasyona yol açabilecek operasyonlarını vurguluyor. Bitcoin’in geleneksel finansal sistemleri nasıl etkileyebileceğini derinlemesine inceleyen filmde, kripto para ticareti sektöründeki uzmanlar ve kilit isimlerle yapılan röportajlar da yer alıyor.

Güven Makinesi: Blockchain’in Hikayesi (2018)

Filmin yapımcılığını Alex Winter yapıyor. Film, Blockchain ağlarının teknik ve mantıksal yönlerine ilişkin kapsamlı bir keşif sağlıyor. Sorunsuz kripto para işlemlerini kolaylaştıran bir ağ oluşturmanın ardındaki karmaşık yolculuğu gözler önüne seriyor. Kripto dünyasının kökenlerini anlamak isteyenler için bu belgesel değerli bilgiler sunuyor.

Son sırdaki kripto para filmi: CRYPTOPIA (2020)

Filmin yönetmenliğini “Bitcoin: The End Of Money As We Know It “in arkasındaki isim olan Torsten Hoffman yapıyor. Bu film, kripto endüstrisinin inceliklerini inceliyor. Bitcoin ekosisteminin hem olumlu hem de zorlu yönlerini araştırıyor. Ayrıca, uzun vadeli yatırım konusunda değerli dersler veriyor. Dahası, izleyicilere daha geniş bir kripto varlık yelpazesini ve bunların internetin geleceğini şekillendirmedeki rolünü tanıtıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx