Google Bard Advanced geliyor ama muhtemelen ücretsiz olmayacak

Bard’ın web sitesindeki kod, Bard Advanced’den üç ay boyunca ücretsiz yararlanma fırsatını gösteriyor ve bu, bundan sonra bunun bir bedeli olacağını ima ediyor.

Google, yeni AI büyük dil modeli Gemini ve Google Cloud’un AI hiper bilgisayarıyla birlikte Bard Advanced’i ilk olarak Aralık 2023’te duyurdu. Google CEO’su Sundar Pichai bir blog yazısında şöyle açıkladı: “Gemini, Google’ın bugüne kadarki en yetenekli modelidir ve mevcut çok modlu modellerden çok daha iyi bir şekilde, her türlü girdiyi sıfırdan kusursuz bir şekilde anlama ve bunlar hakkında mantık yürütme yeteneğine sahiptir.”

Google Bard Advanced geliyor ama muhtemelen ücretsiz olmayacak

Gemini’nin üç boyutu bulunuyor: Gemini Ultra, Gemini Nano ve Gemini Pro; Bard ise ikincisini kullanıyor. Gemini Ultra henüz halka açık değil ancak Google, Bard Advanced’in arkasındaki güç olacağını belirtiyor.

Bard Advanced’in kullanılabilirliğine gelince, sızan koda göre, Google One’a bağlanabileceği öne sürülüyor (her ne kadar hangi abonelik katmanının gerekli olacağı belli olmasa da), ama henüz herhangi bir ayrıntı doğrulanmış değil. Google şu anda yeteneklerini küçük bir grupla test ediyor (kodun görünür olmasının nedeni de bu olabilir). Bard Advanced’in henüz kesin bir çıkış tarihi yok ama Google aralık ayında bunun “gelecek yılın başında” satışa sunulacağını, dolayısıyla herhangi bir zamanda piyasaya sürülebileceğini söylüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx