Ethereum Balinaları Harekete Geçti: ETH’leri Topluyorlar!

Bitwise Pazartesi günü Ethereum vadeli işlem ETF’lerinin ticaretine başlamayı planlıyor. Varlık yöneticisi, iki yeni ETH vadeli ETF ürününü listelemeyi ve işlem görmeye başlamayı planladığını açıkladı. Bunun gibi başka ETH vadeli işlem ETF’leri de sırada bekliyor. Bu potansiyel balinaların da iştahını açmış görünüyor.

Ethereum ETF haberleriyle balinalar harekete geçti

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Bitwise, Bitwise Ethereum Strategy ETF (AETH) ve Bitwise Bitcoin and Ether Equal Weight Strategy ETF (BTOP) için Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na nihai formları sundu. Varlık yöneticisi, bugün vadeli işlem ETF ticaretine başlayacağını açıklamıştı. Bu açıklamanın ardından kripto balinaları harekete geçti. On-chain analitik ve izleme platformu Lookonchain’in bildirdiğine göre, balinalar son zamanlarda ETH biriktiriyor. Bu bağlamda Lookonchain, şu paylaşımı yaptı:

Son zamanlarda balinaların ETH biriktirdiğini ve ETH stake ettiğini fark ettik. Balina “0x7838” Binance’ten 4.288 ETH (7,2 milyon) çekti ve 4 gün önce stake etti. Yeni cüzdan “0x4b7B” Binance’ten 9.530 ETH (16 milyon dolar) çekti ve stake etti.

FTX hackerı da ETH’lerini transfer ediyor!

Bunun yanı sıra bazı gizemli hareketler de var. Bunlar arasında FTX hackerının hesaplarındaki hareketler de yer alıyor. Yine Lookonchain’in paylaşımına göre, FTX hacker’ına bağlı hesap, Ethereum (ETH)’leri transfer edip duruyor. Bu doğrultuda analitik platformu en son şu bilgileri paylaştı:

FTX Hacker’ı 1 saat önce tekrar 7.500 ETH (12,62 milyon dolar) transfer etti. FTX Hacker’ı son 2 gün içinde 22.500 ETH (38 milyon dolar ) transfer etti ve şu anda 163.235 ETH (275 milyon dolar) kaldı.

Hareket halindeki FTX hackerına bağlı milyonlarca Ethereum

FTX Kasım 2022’de, küresel kripto imparatorluğunun iflasını ilan etti. Kurucusu Sam Bankman-Fried’in şirket yönetiminden ayrılmasından saatler sonra borsa saldırıya uğradı. Blockchain verilerine göre, FTX borsasının geçen yılki açık istismarına bağlı olarak 4 milyon doların biraz üzerinde değere sahip yaklaşık 2.500 Ethereum (ETH) Cumartesi günü erken saatlerde hareket etmeye başladı.

FTX hackerıyla ilişkili bir cüzdandaki Ethereum, yaklaşık bir yıl sonra ilk kez hareket etmeye başladı. Kullanıcı, fonlar ikiye böldü. Daha sonraki işlemlerde birkaç kez 700 ETH Thorchain Router’ı kullanarak aktardı. Yaklaşık 1.200 ETH’yi Railgun gizlilik aracı aracılığıyla taşıdı. Diğer 550 ETH ise bir ara cüzdanda duruyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx