Bu atıştırmalık depresyondan koruyor! Günde 20 gram tüketmeniz gerek…

Antioksidan özelliği yüksek, finilatinamin içeren bitter çikolata, mutluluk hormonlarının salgılanmasına yardımcı olurken aynı zamanda doku hasarını önleyerek kanser, Parkinson ve Alzheimer gibi hastalıklardan korunmada etkili bir destek sağlıyor. Peki, bu lezzetli atıştırmalığın depresyonu da engellediğini biliyor muydunuz?

BİTTER ÇİKOLATANIN FAYDALARI

1. Antioksidan Zengini:

Bitter çikolata, yüksek antioksidan içeriğiyle doku hasarını engelleyerek sağlığımızı korur. Bu özelliği, kanser, Parkinson ve Alzheimer gibi hastalıklara karşı etkili bir savunma mekanizması oluşturur.

2. Kan Basıncını Düşürücü Etki:

Bitter çikolata, kan basıncını düşürücü etkisiyle kalp sağlığını destekler. Bu özellik, kalp hastalıkları riskini azaltarak kardiyovasküler sistem üzerinde olumlu bir etki yaratır.

3. Kakao Yağı ve Mineral Zenginliği:

En az %70 kakao yağı içeren bitter çikolata, besleyici özellikleriyle dikkat çeker. İçerdiği demir, magnezyum, bakır, çinko, selenyum ve potasyum gibi minerallerle vücut için önemli bir mineral deposudur.

4. Depresyona Karşı Doğal Destek:

Finilatinamin içeren bitter çikolata, mutluluk hormonlarının salgılanmasına katkıda bulunarak depresyonun doğal bir destekçisi olarak görülebilir. Ayrıca, vücuttaki yararlı bakterilerin artmasına yardımcı olarak sindirim sağlığını destekler.

DİKKAT KAŞ YAPARKEN GÖZ ÇIKARMAYIN!

Uzmanlar, günlük 20 gram bitter çikolata tüketimini öneriyor. Sağlıklı yaşam için en uygun sonuçları elde etmek için kakao oranı yüksek ve şekersiz olanları tercih etmek önemlidir. Fazla tüketimden kaçınılmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx