Altcoin Projesinin Kurucusu Aave’deki Borcunu Kapattı!

Yaz aylarında sıkça gündeme gelen DeFi platformu Curve Finance (CRV) kurucusu Michael Egorov borçlarını kapattı. Kripto piyasa takipçisi Lookonchain, altcoin projesinin mucidinin Aave’de yaşadığı bütün sorunlu pozisyonlardan kurtulduğuna dair bir paylaşım yaptı.

Lookonchain’in paylaştığı tweete göre Egorov, Silo adlı protokole 68 milyon adet CRV coin yatırdı. Daha sonra mucidi olduğu Curve Finance üzerinden 10,8 milyon crvUSD borçlanan kripto uzmanı, bu tokeni USDT ile değiştirdi. Altcoin mucidi, bugün ise Aave üzerindeki bütün borçlarından kurtulmuş oldu.

Lookonchain, altcoin kurucusunun an itibariyle 253 milyon 670 bin adet CRV token sahibi olduğunu belirtti. Michael Egorov, 132.5 milyon dolarlık varlığına karşın günümüzde 42.7 milyon borca sahip.

Curve Finance mucidi, yaz aylarında finansal sorunlarla karşı karşıya kaldı. Bir çok borç pozisyonunda tasfiye tehlikesiyle yüzleşen Egorov, farklı ticaretler sonucunda kendisine ait 106 milyon adet CRV coin sattı. Bu tokeni satın alanlar arasında Justin Sun, Wintermute ve çeşitli kripto ünlüleri yer aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx