AK Partili Hakan Koştu’nun kız kardeşinden mal varlığı açıklaması

Bergama’nın AK Partili Belediye Başkanı Hakan Koştu’nun kız kardeşi Hale Koştu Özyeşil, ağabeyinin Hakan Koştu’nun mal varlığıyla ilgili olarak sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Koştu’nun mal varlığının aile geliri olarak açıklanmayacağını belirten Özyeşil, “Başkan Koştu mal varlığını açıklasın” çağrısında bulundu.

Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, daha önce arsa satışları, stat esnafının kış ortasında iş yerlerinden çıkarılması, Sayıştay raporları ve belediye çalışanlarına yaptığı mobbing yaptığı iddiasına ilişkin haberlerle de gündeme gelmişti.

‘ALDIĞI VİLLARI AİLE GELİRİ OLARAK AÇIKLAMASI MÜMKÜN DEĞİL’

ANKA’nın aktardığına göre, Hale Koştu Özyeşil paylaşımı şöyle:

“Başkan Koştu mal varlığını açıklasın. Belediye Başkanı Hakan Koştu’nun öz kardeşiyim. Sosyal medyada daha önceki paylaşımlarımız ve kamuoyundaki konuşulanlardan tarafımıza gelen sorular üzerine bu açıklamayı yapma gereğinde bulundum. 5 yıl önce abim kirada otururken belediye başkanı olduğu dönemde Bergama, İstanbul ve Almanya’da aldığı villaları ve yaşam standartlarındaki artışı aile geliri olarak açıklaması mümkün değil. Hakan Koştu’nun kardeşi olarak bu mal varlığını açıklayacak ailemizin ek geliri yoktur. Hakan Koştu belediye başkanı olmadan önceki ailemizin mütevazi yaşam standardı da bellidir. Hakan Koştu’nun mal varlığındaki artışın ailemizin ek gelirinden kaynaklandığı bahanesinin gerçek olmadığını açıklamak isterim. Belediyede yapılan usulsüz ihalelerin detayı incelendiğinde gerçekler ortaya çıkacaktır. Bu nedenle Cumhur İttifakı’nda Hamza Dağ’a oy vereceğimizi ama Hakan Koştu’ya asla oy vermeyeceğimizi bildirmek isterim. Partimizin ve ailemizin itibarını korumak nedeniyle bu açıklamayı yapma gereğinde bulundum.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx