Yunan basını: Erdoğan memleketler arası müzakere sanatını gösterdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın siyasi deneyimi dünyaya parmak ısırtmaya devam ediyor. Türkiye’nin Madrid’deki NATO Tepesi’nde elde ettiği kazanımlar, Yunan basınında da geniş yer aldı. Yunan hükümetinin Türkiye’ye karşı etkisiz kaldığı eleştirisi yapılırken, bilhassa Erdoğan liderliğindeki Türkiye’nin tepede evvel çıktığına ve Yunanistan’ın bilakis istediğini aldığına vurgu yapıldı.

“Erdoğan, müzakere sanatını gösterdi”

Ta Nea gazetesi, dış siyasette Türkiye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a dair bir makale yayınladı. “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Müzakere Sanatı” isimli makalede, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın doruktaki rolüne vurgu yapıldı.

Yazıda, “Türk Cumhurbaşkanı, milletlerarası arenada hala müzakere sanatına sahip olduğunu, Madrid Tepesi’nde gösterdi.” tabirine yer verildi.

“Erdoğan’ın nasıl bir siyasetçi olduğunu unutuyoruz”

Makalede, “Erdoğan’ın memleketler arası alanda özel tecrübeye ve amaçlarına ulaşabilecek yeterlilikte bir siyasetçi olduğunu bazen unutuyoruz.” yorumu yapıldı. Uzun vadeli bakıldığında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın karlı çıkacağı belirtilen yazıda Yunanistan ile Türkiye ortasındaki tansiyonun yükselmesinde hissesi olan Miçotakis hükümeti ise üstü kapalı eleştirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.