Xiaomi yeni tabletini ‘yanlışlıkla’ listeledi!

Tablet sektörü, son zamanlarda bir hayli hareketlendi. Daha önce Apple ve Samsung gibi yalnızca birkaç şirketlerin boy gösterdiği pazara bir süre önce Xiaomi, OPPO, vivo ve realme gibi üreticiler de giriş yaptı. Durum böyle olunca günden güne yeni bir tablet haberiyle karşılaşıyoruz. Son olarak Xiaomi, yakında tanıtmaya hazırlandığı yeni tabletini yanlışlıkla listeledi.

Xiaomi kullanıcıları üzgün: Bu modellerin güncelleme desteği bitti!

Redmi Pad 5G ortaya çıktı

Xiaomi, geçtiğimiz yıl Pad 5 serisini piyasaya sürdü. Daha sonra serinin standart modelini küresel pazarlara da getiren üretici, kullanıcılardan olumlu geri dönüşler aldı. Hatta tablet, satışa çıktığı ilk 10 dakika içerisinde belirlenen stokları tüketerek ilginç bir başarıya imza attı.

Henüz Apple ve Samsung seviyesinde olmasa da bu alanda yükselmeyi hedefleyen Xiaomi, önümüzdeki aylarda Redmi Pad 5G modelini tanıtmaya hazırlanıyor. Şirket, geçtiğimiz günlerde MIUI Çin forumunda ülkedeki MIUI 13 Magic Sharing hizmetinin en son güncellemesi hakkında geri bildirim toplamak için bir anket başlattı.

Bu noktada katılımcılara hangi tableti kullandıklarını da soran Xiaomi; Pad 5, Pad 5 Pro, Redmi Pad 5G ve diğerleri olmak üzere dört seçenek sundu. Tabii Redmi Pad 5G, henüz tanıtılmadığı için şirketin bu cihazı ”yanlışlıkla” listelediği ya da yakında tanıtacağı için kullanıcılara ufak bir ipucu verdiği iddialarına neden oldu.

redmi pad 5GRedmi Pad 5G

Redmi Pad 5G’nin ne zaman tanıtılacağı veya teknik özelliklerinin nasıl olacağına yönelik herhangi bilgi şimdilik yok. Ancak şirkete yakın kaynaklardan gelen bilgilere göre 2022’nin son çeyreğinde vitrine çıkacak.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Xiaomi, tablet pazarında başarılı olabilir mi? Görüşlerinizi yorumlar kısmından ya da SDN Forum‘da bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.