Üstün Lig’de yayıncı kuruluş meçhullüğü sona erdi: beIN SPORTS ile 2 yıllık mutabakat sağlandı

Kulüpler ve Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), yayın ihalesi için beIN Sports’la 2 yıllık mutabakat sağladı. Yayıncı kuruluşun 2 yıllık süreçte ödeyeceği sayı belirli oldu.

Ajansspor‘un haberine nazaran, Üstün Lig’deki yayıncı konusu tahlile kavuştu. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ve kulüpler uzun müddettir görüşme halinde olduğu mevcut yayıncı kuruluş beIN Sports ile 2 yıllık mutabakat sağlandı. Kulüpler, 1 yıllık mutabakat istese de yayıncı kuruluş 2 yıllık mutabakatta diretti.

Yayıncı kuruluş beIN Sports bu yıl 2 milyar 50 milyon TL ödeme yapacak, önümüzdeki yıl ise enflasyon artışı kadar fiyatta artış olacak. Öngörülen artış ise yüzde 50 olarak konuşuldu.

SPOR TOTO’DAN 500 MİLYON TL

Bu dönem Harika Lig’in isim sponsoru olan Spor Toto ile önümüzdeki yıl için de mutabakat sağlandı. Spor Toto, isim sponsorluğu için bu yıl 500 milyon TL ödeme yapacak. Ancak ikinci yıl için ise Spor Toto ile şimdi mutabakat sağlanamadı.

6 AY EVVEL BİTİRİLMESİ KOŞULU VARDI

TFF Ana Statüsü’ne nazaran yayın ihalesinin yeni dönemin başlamasından 6 ay evvel sonuçlandırılması gerekiyordu. Ancak bu mühlet çoktan aşıldı. Saran Group, üzerine düşeni yaparak, 5 teklifi imzalayıp gönderdiği halde TFF bir karşılık vermedi. İhale fiilen akamete uğramış durumda. TFF, mevcut yayıncı ile ihalesiz devam etmek isterse bunun için Rekabet Konseyi’nden onay alması gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.