Twitter’da 2020’de Oyunla İlgili 2 Milyardan Fazla Tweet Atıldı

By | 12 Ocak 2021

2020 hepimizin evde olduğu bir yıldı. Ve hepimizin her zamankinden daha fazla oyun oynadığı yıl. 2020 boyunca oyunla ilgili 2 milyardan fazla tweet atılırken, bu rakam geçen seneye göre tam tamına %75 arttı.

Dünyanın her yerinden oyun hayranları, yılın en önemli anları hakkında konuşmak için Twitter’a geldiler ve pek çok kişi şahsen bağlantı kuramadığı zaman birbirleriyle bağlantı kurmak için Twitter’ı kullandı. Oyunla ilgili en çok tweet atılan ülke Japonya oldu. 

Oyun, Twitter’da tüm konular arasında en çok takip edilen 6. konu oldu. Kategori içerisinde 2020 yılında en çok takip edilen oyun konuları şunlardı:

OyunOyun HaberleriEsporlarOyun InfluencerlarıPlaystationFortniteCall of DutyMinecraftAnimal CrossingXbox

Oyun Hakkında En Çok Tweet Atan Ülkeler:

JaponyaAmerika Birleşik DevletleriKoreBrezilyaTaylandBirleşik KrallıkFransaHindistanFilipinlerİspanya

Hakkında En Fazla Tweet Atılan Video Oyunlar:

Animal Crossing: New Horizons (@animalcrossing)Fate/Grand Order (@fgoproject)Disney: Twisted-Wonderland (@twst_jp)Final Fantasy (@FinalFantasy)Fortnite (@fortnitegame)Ensemble Stars! (@ensemble_stars)Knives Out (@game_knives_out)Genshin Impact (@GenshinImpact)Apex Legends (@PlayApex)Identity V (@IdentityVJP)

Hakkında En Fazla Tweet Atılan Oyun Etkinlikleri:

The 2020 Game AwardsThe Future of Gaming on PS5 EventTokyo Game Show 2020Niconico Net Chokaigi 2020Xbox Games Showcase

Hakkında En Fazla Tweet Atılan Oyun Kişileri

class=’cf’>ibaillanosrubiu5jack_septic_eyeninjapokimaneloltimthetatmanBadBoyHalotechnothepiggeorgenotfoundCorpse_Husband

En Fazla Konuşulan Espor Etkinlikleri:

League of Legends Worlds 2020EVO Japan 2020CBLoL Split 2 Finals 2020Call of Duty League 2020 ChampionshipOverwatch League Grand Finals 2020

Hakkında En Fazla Tweet Atılan Espor Takımları:

FaZe Clan (@fazeclan)G2 Esports (@G2esports)mibr (@mibr)Fnatic (@fnatic)paiN Gaming (@paiNGamingBR)T1 (@T1)Cloud9 (@Cloud9)Furia (@FURIA)Flamengo Esports (@flaesports)100 Thieves (@100Thieves)

Hakkında En Fazla Tweet Atılan Espor Atletleri:

MongraalbenjyfishyScumpBughamitr0ferzaytFalleNTACOClayster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir