Trump’tan flaş açıklamalar! ‘İstifa’ sorusuna şaşırtan tepki

By | 12 Ocak 2021

Trump, Texas eyaletine yapacağı ziyaret öncesi, Beyaz Saray’dan ayrılmadan önce gazetecilerin sorularını yanıtladı.

6 Ocak’taki Kongre baskını sonrası ilk kez basının karşısına çıkan Trump, söz konusu olayla ilgili, “Ben şiddet istemiyorum, hiç istemedim.” dedi.

Trump, kendisine yönelik azil süreci konusunda ise “Azil süreci, siyasi tarihimizdeki en büyük cadı avının devamıdır. Kesinlikle çok saçma. Bu azil süreci, büyük bir öfkeye yol açıyor.” değerlendirmesinde bulundu.

Başkan Trump, Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi ve Senato Azınlık Lideri Chuck Schumer’in, kendisini azletmeye yönelik çabalarını “korkunç” olarak nitelendirdi.

Donald Trump ayrıca istifa edip etmeyeceği sorusunu ise yanıtsız bıraktı.

SOSYAL MEDYA ŞİRKETLERİNE BÖLÜCÜLÜK SUÇLAMASI

Trump, Beyaz Saray’dan ayrıldıktan sonra da Washington DC yakınlarındaki Andrews Hava Üssünde gazetecilerin sorularını yanıtladı.

6 Ocak’taki Kongre baskını konusunda kendisinin payı olduğu yönündeki görüşleri reddeden Trump, “Yaz aylarında Portland ve Seattle’da yaşanan ayaklanmalara bakarsanız, üst düzey siyasetçilerin söylediklerinin ciddi bir problem olduğunu görürsünüz. Ancak, uzmanlar benim çarşamba günkü konuşmamı analiz ettiler. O sabah destekçilerime yaptığım konuşma gayet uygun bir konuşmaydı.” görüşünü paylaştı.

class=’cf’>

Trump, kişisel hesabını süresiz olarak askıya alan Twitter ve bazı kısıtlamalara giden diğer sosyal medya şirketlerine de tepki gösterdi.

Sosyal medya şirketlerinin tutumunu “ülkemiz için korkunç” sözleriyle eleştiren Trump, “Sosyal medya şirketlerinin felaket bir hata yaptığını düşünüyorum. Onlar çok bölücü davranıyor. Çok uzun süredir tahmin ettiğim şeyleri şu an yapıyorlar. İnsanlar da buna tepki göstermiyor. Sosyal medya şirketlerinin yaptığı çok tehlikeli.” diye konuştu.

KONGRE BASKINI

6 Ocak’ta kalabalık bir grup Trump taraftarı, Trump’ın rakibi Joe Biden’ın başkanlığının Seçiciler Kurulu tarafından onaylanmasının beklendiği oturum sırasında Kongre binasını basmıştı.

Göstericiler ile polis arasından çıkan çatışmalarda 5 kişi yaşamını yitirmiş, onlarca kişi yaralanmıştı.

Olayların ardından Trump’ın kabinesindeki bakanlardan istifa açıklamaları gelirken baskına katılan çok sayıda kişi gözaltına alındı ve tutuklandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir