Telcoin Nedir? TEL Ne İşe Yarar?

Telcoin, merkeziyetsiz bir kripto para birimidir. Ethereum blok zincirine dayanan bir ERC-20 tokenidir. Bu makalede Kriptokoin.com olarak “Telcoin nedir?” sorusuna yanıt vereceğiz. Ek olarak proje hakkında merak edilen diğer konulara değineceğiz.

Telcoin nedir? Ne işe yarar?

Telcoin, Western Union ve diğer büyük bankaların hâkim olduğu havale piyasasına odaklanmakta. Uluslararası para transferinde uzun işlem süreleri, yüksek ücretler ve gecikmeler rutindir. Telcoin, GCash gibi telekomünikasyon şirketleriyle ortaklık kurdu. Buna bağlı olarak, mobil kullanıcılara yüksek hızlı, düşük maliyetli dijital transferleri sağlamakta. Kanada ve Filipinler gibi çeşitli ülkelerde uyumlu para platformlarına ve cüzdanlarına getirmek için bir çözüm sunmakta. Verizon ve AT&T gibi telekom devleriyle ortaklıklar kurarak ağını genişletmeyi ve küresel havale kanalları kurmayı hedefliyor. Telcoin ayrıca uluslararası müşterilerle iş yapmak isteyen e-ticaret web sitelerine de hizmet vermektedir.

TEL nedir?

TEL, Telcoin’in yerel tokenidir. Bu nedenle kullanıcıların ağ hizmetleriyle etkileşime girebilmek için bu tokeni tutmaları gerekir. Telekom operatörleri, işlemlerinin hacmine ve entegrasyon vadesine bağlı olarak TEL ihraç edebilirler. Bu, abonelerine ucuz bir havale hizmetinin en verimli şekilde sunulmasını sağlar. TEL, bir ERC-20 standart tokenidir.

Telcoin nasıl çalışır? Ne işe yarar?

Mobius’un kurucularından bir girişimci olan Paul Neuner tarafından Singapur’da ortaklaşa kurulan Telcoin, farklı amaçlara hizmet eden birkaç farklı ürüne sahiptir. Amiral gemisi ürünü Telcoin Havaleleri, mobil para plan formlarına ve dijital cüzdanlara hızlı ve ucuz para transferleri sağlar. Daha yakın zamanda, proje, Para Gönderin Daha Akıllı Ağı (SMS) olarak adlandırılan dünya çapında bir havale ağının yanı sıra merkeziyetsiz bir dijital varlık değişimi olan TELxchange’i başlattı.

Kripto ayrıca son derece güvenli olacak şekilde geliştirilmiştir. Şirketin ana ürünleri TEL coin ve Telcoin Wallet uygulamasıdır. Bu, App Store’dan veya Google Play aracılığıyla indirilebilmekte. Telcoin (TEL), DeFI için artan talepten yararlanmak için kendisini birinci sınıf konuma getirmeyi ummakta. DeFi, aracılara ihtiyaç duymadan dünyanın dört bir yanındaki insanların finansal ürünlere erişim sağlamasına yardımcı olur. Telcoin şu anda kripto para çıkarmak için PoW kullanıyor. Bununla birlikte, 1000. blok çıkarıldıktan sonra PoS’a geçmeyi planlamakta. Proof-of-stake modelleri çok daha enerji verimlidir ve çok daha düşük bir maliyetle yapılabilir. Bu da sürece daha fazla kullanıcının dahil olabileceği anlamına gelir.

Telcoin nedir? TEL nasıl alınır?

Telcoin şu anda az sayıda kripto para borsasında işlem görmektedir. Projeye yatırım yapmak isteyen kişiler, projenin işlem gördüğü borsalardan birinde hesap açmalıdır. Telcoin’ün işlem gördüğü borsalar şu şekilde sıralanmaktadır: Bybit, Bitget, KuCoin, Phemex. Projeye yatırım yapmak isteyen kullanıcılar, bu borsalardan birinde hesap açtıktan sonra, cüzdanlarına para yatırmalı ve token için alım emri vermelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.