Son dakika: FED kararı açıklandı mı? 26 Ocak 2022 FED faiz kararı belli oldu mu? Fed faiz artırırsa altın dolar ne olur?

Son dakika: FED kararı açıklandı mı? 26 Ocak 2022 FED faiz kararı belli oldu mu? Fed faiz artırırsa altın dolar ne olur?

FED’in faiz kararı için kısa bir süre kaldı. Dünya piyasasının gözü FED faiz kararına çevrildi. Doların yönü FED’in faiz kararıyla belli olacağı gibi aynı zamanda FED faiz kararının emtia, kripto, hisse gibi yatırım araçlarını da etkilemesi bekleniyor. Yaklaşık 2 gün boyunca devam eden FED Faiz Toplantısı sonrası Ocak 2022 faiz kararı bugün belli olacak. Başkan Jerome Powell’ın faiz açıklaması için, ‘Gelecek dönemin para politikasının şifresi’ olacak yorumunu yapmıştı. Tüm dünyada ‘FED faiz kararı açıklandı mı, FED toplantısı, ne zaman saat kaçta sonuçlanacak?’ sorgulamaları arttı. ABD Merkez Bankası Fed faiz kararı ve açıklaması piyasaya yön verecek. ABD borsalarında satıcılı seyrin ardından toparlanma görülürken, yurt içinde Borsa İstanbul küresel piyasalardan pozitif ayrıştı.Peki, FED faiz kararı açıklandı mı, 2022 FED faiz kararı ne zaman, saat kaçta açıklanacak? İşte merak edilenler…
 
FED faiz kararı açıklandı mı?

FED’in faiz kararının 22:00’de belli olması bekleniyor. Ons altın Fed odaklı yön arayan bir görüntü çizdi. Faiz kararı sonrası Fed Başkanı Jerome Powell’ın yapacağı açıklamalar izlenirken, ons altın fiyatı da eş zamanlı takip edilecek.
  
ABD Merkez Bankası(Fed) faiz oranlarını yüzde 0,00-0,25 olarak bıraktı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.