Seramik Cephe Sistemi

Seramik kaplama sistemleri, çoğunlukla binalarda ya da yapıların kör bölgelerinde taşıyıcı alüminyum konstrüksiyonla birlikte uygulanmaktadır. Seramik kaplama sistemleri, yüksek yıpranma ve darbe emici dayanıklılığı, düşük seviyede suyu emme özelliği, üzerinde leke barındırmaması, eklentilere kolay adapte edilebilmesi, sert hava koşullarına dayanabilmesi, geniş perspektifte renk ve boyut seçeneklerine sahiptirler. Bu gibi özellikler sebebiyetiyle, iç cephelerden daha çok dış cephelerde bir giydirme teknolojisi olarak kullanılmaktadır.

Aşağıdaki sistemler seramik cephe kaplama yönteminin en çok tercih edildiği bölgelerdir.

-Klipsli yapı sistem seramik cephe kaplama

-Kanallı kapalı derzli yapı sistem cephe kaplama

-Sinterflex ve kompakt yapı laminat sistem cephe kaplama

-Tırnaklı sistem cephe kaplama

-Serapanel sistem cephe kaplama

-Doğal taş sistem cephe kaplama

-Emniyet klipsli askılı yapı sistem cephe kaplama

Kapalı Derzli Sistem Cephe Kaplama:

Bu dış cephe sistemine seramikler, ilgili yapıya, alüminyum taşıyıcı bantlar ve yüksek mukavemet olanağı veren, eksi kırk ve yüz derece aralığında dayanıklı, elastik poliüretan bazlı yapıştırıcılar ile monte edilir. Bu yöntem en maliyetsiz porselen seramik uygulama metodudur. Her türlü boyutta yapılabilmektedir. İlgili malzemenin ya da yapının, derzleri arasındaki boşluklar bu şekilde kapatılır.

Açık Derz Yapıştırma Sistem Cephe Kaplama:

Bu dış cephe sistemine seramikler, ilgili yapıya, alüminyum taşıyıcı profile yardımcı bant ve yüksek mukavemete olacağı veren, eksi kırk ve yüz derece aralığında dayanıklı olan, elastik poliüretan bazlı yapıştırıcılar ile monte edilir. Bu uygulama yönteminde derzler açıkta kalır.

Gizli Klipsli Sistem Cephe Kaplama:

Bu dış cephe sistemine seramik cephe kaplama yapının arka yüzeylerine, dört farklı noktadan kırlangıç kanallara takılan alüminyum klipsler vasıtasıyla, taşıyıcı yatay konstrüksiyona tutturularak uygulanmaktadır.

Görünür Klipsli Sistem Cephe Kaplama:

Binada ya da yapıda duvar bölümüne monte edilen braketlere, özel kanal içeren ve dikey T şeklinde olan alüminyum taşıyıcı olarak tutturulur. Dikey profilde RAL renginde boyanmış klipsler takılabilir. Seramik yapılar bu klipslere tutturulur. Her boyutta olan seramik yapıya uygundur.

Multi Klips Sistem Cephe Kaplama:

Bu dış cephe sistemine seramikler, dikey pozisyonda taşıyıcı alüminyum T şeklindeki profillere tutturulan dörtlü multi (çoklu) klipslere montelenir. Her türlü boyutta kullanılabilecek maliyeti düşürülmüş bir uygulamadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir