‘Resmi törenle patates-soğan dağıtmak tükenmişliğin resmidir’

Yurttaşlar, “Patates utandı, soğan utandı bunlar utanmadı. Erdoğan’a Mercedes, ümmetine patates” yorumu yaptı.

Tarım Bakanlığı’na bağlı Toprak Mahsulleri Ofisi tarafından üreticiden temin edilen patates ve soğanların dağıtımı şova dönüştürüldü. Hilvan Kaymakamı Coşkun Doğan’ın bir vatandaşa patates çuvalı verdiği ana ait fotoğraf ile İstanbul Vali Yardımcısı Özlem Bozkurt Gevrek’in patates dağıtım töreni tepki çekti.

PATATES SOĞANA RESMİ TÖREN YAPILDI

İstanbul Vali Yardımcısı Gevrek, patates dağıtımı sırasında çekilen bir fotoğraf paylaştı. Dağıtım sırasında iktidara yakın medyanın mikrofonlarına açıklamalarda bulundu.

‘ALBAYRAK PATATES REZERVİNİ DE ERİTSİN’ 

Sözcü’nün haberine göre önce aç ve yoksul bırakılıp, ardından patates soğan dağıtılmasını değerlendiren birçok vatandaş ise şu yorumları yaptı: “3 ay önce uzaya gitmekten bahseden iktidar bugün patates-soğan dağıtıyor. Devlet görevlileri utanmadan patates çuvallarıyla fotoğraf çektiriyorlar. 1.3 milyon ton patates depoda çürüyor. Acilen Berat Albayrak’ı Tarım Bakanı yapın. Patates rezervini de eritsin. Patates utandı, soğan utandı ama bunlar utanmadı… Erdoğan’a Mercedes, ümmetine patates.”

‘TÜKENMİŞLİĞİN ÖZETİ’ 

Türkiye bayrağı asılmış patates taşıyan TIR’ların görüntüleri isyan ettirdi. CHP Parti Meclisi Üyesi Eren Erdem, görüntü ve fotoğrafların, tükenmişliğin simgesi olduğunu söyledi. Erdem, “Sizin yardımlaşma anlayışınız bu mu? Halkımızı bir çuval patatese muhtaç hale getirip, sonra patates verirken şov yapmak. Tükenmişliğin özeti” dedi.

‘İŞLERİN İYİ OLDUĞU ÜLKEDE PATATES-SOĞAN DAĞITILMAZ’  

İYİ Partili Lütfü Türkkan ise “İşlerin iyi olduğu ülkelerde Cumhurbaşkanı, ‘satılmayan patates ve soğanı fakire fukaraya, dağıtıyoruz’ cümlesini kurmaz. Çünkü işlerin iyi gittiği ülkelerde vatandaş patatesi kendisi alabilir” ifadelerini kullandı.

İYİ Partili İbrahim Özkan da “Depolardaki filizlenmeye ramak kala dar gelirlilere dağıtılacak patates ve soğanların dağıtım törenindeler! Çadırlarda ‘varlık kuyrukları’ oluşmasın diye kamyon kasasından dağıtım yapıyorlar” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir