Ramazan Saygın Şimşek’in münasebetler kitabı: Bayan Hisseder Erkek Fark Etmez

Uzman psikolog Ramazan Saygın Şimşek’in klinik ve danışan deneyimlerinden faydalanarak kaleme aldığı Bayan Hisseder, Erkek Fark Etmez, bağlantı problemlerindeki büyük resmi görmek ismine “kadın ve erkek yaradılışındaki” farklılıkları aktarırken; bayan erkek alakalarını yalın ve anlaşılır bir lisanla irdeliyor.

Eser, eğlenceli ve sıcak yaklaşımıyla keyifli bir okumayı hedefliyor. Bayanlarla bağlarında ne yapacağını, nasıl davranması gerektiğini bilmeyen erkekler ve erkeklerin yalnızca kendi yorumladıkları kadar olduklarını düşünen bayanları masaya yatıran kitap okura, içeriğinde yer alan testler ve olay örnekleriyle de kolay bir anlatım sunuyor.

“İyi giden şeyleri kurcalamayın”

Sorunlar kadar problemsiz giden bağların de didiklenmemesi gerektiğinisöyleyen Ramazan Saygın Şimşek bunu çarpıcı bir örnekle açıklamayı da ihmaletmiyor: “Kırkayağa sormuşlar; “Nasıl yürüyorsun?” diye. Kırkayak düşünmüş,düşünmüş, bir daha da yürüyememiş. Demem o ki âlâ giden şeyleri kurcalamayın.”


Günümüzde bağlantıyı yürütebilmek

Günümüzde bir alakayı yürütebilmek için bayanın da erkeğin de hisleri manaya, his ve davranışları yönetebilme, empati, bayan ve erkek psikolojisi, tesirli bağlantı, çocuk gelişimi, cinsellik bahislerinde daha fazla donamıma, marifete, bilgiye muhtaçlığı olduğundan bahseden Şimşek, iki göz oda, bir de çocuk periyodunun artık sona erdiğini ve bilhassa evliliğin bu özellikleri taşıyan düzgün bir donanım gerektirdiğini belirtiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.