Para Bilek Güreşi Heyecanı sona erdi

Büyükşehir’in ev sahipliğini yaptığı Para Bilek Güreşi Türkiye Şampiyonası’nda 208 puan toplayan Kâğıtspor Kulübü takım halinde şampiyon oldu

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Başiskele Belediyesi, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Bedensel Engelliler Spor Federasyonu iş birliğinde düzenlenen Para Bilek Güreşi Türkiye Şampiyonası, Başiskele Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. TBESF 2023 faaliyet programında yer alan, Dünya ve Avrupa şampiyonlukları bulunan Para Bilek Milli Takımı’nın da belirlenmesinde önemli rol oynayan şampiyonaya, 5 farklı kategoriden 94 bilek güreşi sporcusu katıldı.

 

BAŞKAN BÜYÜKAKIN’A TEŞEKKÜR

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu’nun Bilek Güreşinden Sorumlu Asbaşkanı Taner Canyurt, “Para Bilek Türkiye Şampiyonası ve milli takım seçmelerini yapıyoruz. Şampiyonaya Gaziantep dahil ülkemizin birçok yerinden, deprem bölgelerinden, Erzurum’dan Çanakkale’ye birçok sporcu katıldı. Şu anda 76 civarında sporcumuz var. Ancak geçen yıllar 173 kişi katılıyordu. 11 ilimizde olan felaketten sonra çok az sayıda sporcu geldi. Bu turnuva bedensel engelliler arasında 24’üncü kez düzenleniyor, sağlamlarda 40’ın üzerinde yapıldı. Biz 2 dünya, 2 de Avrupa şampiyonluğu olan bir milli takımız. Popüler sporları herkes duyuyor ama bedensel engelliler branşında Dünya ve Avrupa şampiyonuyuz. Dolayısıyla da bu yönde devam edeceğiz. Geçtiğimiz bu zorlu süreçlerin ardından Bedensel Engelliler Spor Federasyonu olarak, başta Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız Doç. Dr. Tahir Büyükakın’a ve çalışma arkadaşlarına gösterdikleri özveri için teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

 

BAŞKAN BÜYÜKAKIN’IN SELAMLARINI İLETTİ

Açılış seremonisinde konuşmasına spor dostu Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın’ın selamlarını ileterek başlayan Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Şemsettin Yıldırım, Sporun Başkenti Kenti Kocaeli’nde engelsiz sporcuları ağırlamaktan gururlandığını ifade etti. Spor Şube Müdürlüğü tarafından organize edilen Para Bilek Güreşi Türkiye Şampiyonası’nı Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu’nun Bilek Güreşinden Sorumlu Asbaşkanı Taner Canyurt, Başiskele İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Ferhat Solakoğlu, sporcu aileleri ve vatandaşlar izledi. Müsabakalar sonrasında protokol üyeleri dereceye giren sporculara madalyalarını verdi.

 

KBB KAĞITSPOR ŞAMPİYON

Para Bilek Güreşi Türkiye Şampiyonası’nda 208 puan toplayan Kocaeli Büyükşehir Belediye Kâğıtspor Kulübü takım halinde şampiyon olurken, Bağcılar Engelliler SK 78 puan ile ikinci ve Eskişehir Engelliler SK ise 72 puan ile üçüncü oldu. Şampiyona, 5 kategoride çeşitli sıkletlerde yapılan müsabakaları sonunda kürsüye çıkan isimler şöyle belirlendi:

 

BG ARM I (Oturarak) Bayanlar Sağ Kol Müsabaka Sonuçları

55 Kg

1 Aylin Arslan (KBB Kağıtspor Kulübü Kocaeli) 10 Puan

65 Kg

1 Oya Aydın (Sancaktepe B.S.K. İstanbul) 10 Puan

2 Ayşe Kıymaz (KBB Kağıtspor Kulübü Kocaeli) 7 Puan

+65 Kg

1 Kıymet Yıldız (KBB Kağıtspor Kulübü Kocaeli) 10 Puan

2 Meryem Yıldırım Savcı (KBB Kağıtspor Kulübü Kocaeli) 7 Puan

 

BG ARM II (Ayakta) Bayanlar Sağ Kol Müsabaka Sonuçları

55 Kg

1 Nayime Yetkin Tüblek (Bağcılar Engelliler G.S.K İstanbul) 10 Puan

65 Kg

1 Gülçin Savun (Sivas G.S. ve İzcilik K.) 10 Puan

 

BG ARM II (Ayakta) 23 Yaş Altı Bayanlar Sağ Kol Müsabaka Sonuçları

50 Kg

1 Sevim Top (Ferdi Denizli) 10 Puan

+50 Kg

1 Elifnaz Bakır (Ankara Tuncel Sportmen Sporcular SK) 10 Puan

2 Ada Durmaz (İstanbul Güngören Yeni Akıncılar S.K.D.) 7 Puan

3 Melike Öztel (İstanbul Bağcılar Engelliler G.S.K) 5 Puan

 

BG ARM III (Kol Amp.Ayakta) Bayanlar Sağ Kol Müsabaka Sonuçları

65 Kg

1 Ayşe Dudu Karatay (KBB Kağıtspor Kulübü Kocaeli) 10 Puan

+65 Kg

1 Serpil Salik (Ferdi Denizli) 10 Puan

 

BG ARM I (Oturarak) Bayanlar Sol Kol Müsabaka Sonuçları

55 Kg

1 Aylin Arslan (KBB Kağıtspor Kulübü Kocaeli) 10 Puan

65 Kg

1 Oya Aydın (Sancaktepe B.S.K. İstanbul) 10 Puan

2 Ayşe Kıymaz (KBB Kağıtspor Kulübü Kocaeli) 7 Puan

+65 Kg

1 Meryem Yıldırım Savcı (KBB Kağıtspor Kulübü Kocaeli) 10 Puan

2 Kıymet Yıldız (KBB Kağıtspor Kulübü Kocaeli) 7 Puan

 

BG ARM II (Ayakta) Bayanlar Sol Kol Müsabaka Sonuçları

55 Kg

1 Nayime Yetkin Tüblek (Bağcılar Engelliler G.S.K İstanbul) 10 Puan

65 Kg

1 Gülçin Savun (G.S. ve İzcilik K. Sivas) 10 Puan

 

BG ARM II (Ayakta) 23 Yaş Altı Bayanlar Sol Kol Müsabaka Sonuçları

50 Kg

1 Sevim Top (Ferdi Denizli) 10 Puan

50+ Kg

1 Elifnaz Bakır (Tuncel Sportmen Sporcular SK Ankara) 10 Puan

2 Ada Durmaz (Güngören Yeni Akıncılar S.K.D. İstanbul) 7 Puan

3 Melike Öztel (Bağcılar Engelliler G.S.K İstanbul) 5 Puan

 

BG ARM I (Oturarak) Erkekler Sol Kol Müsabaka Sonuçları

55 Kg

1 Halitcan Ünal (Sancaktepe Belediye SK İstanbul) 10 Puan

2 İsmail Hakan Önder (Engelliler SK Eskişehir) 7 Puan

3 Cankat Ergin (Bağcılar Engelliler SK İstanbul) 5 Puan

4 Doğan Gürgen (Ferdi Erzurum) 4 Puan

65 Kg

1 Sezer Uslucuk (İBBSK İstanbul) 10 Puan

2 Seyfettin Sevci (KBB Kağıtspor Kulübü Kocaeli) 7 Puan

3 Usame Elahmed (Bağcılar Engelliler SK İstanbul) 5 Puan

75 Kg

1 Gökhan Seven (Ferdi Erzurum) 10 Puan

2 Hilmi Akçay (Güngören Yeni Akıncılar SK İstanbul) 7 Puan

100 Kg

1 Şaban Mazak (Kurşunlu Belediye SK Çankırı) 10 Puan

2 Atilla Emre Damar (Bağcılar Engelliler SK İstanbul) 7 Puan

3 Bahattin Şasi (Bağcılar Engelliler SK İstanbul) 5 Puan

4 Ahmet Arslan (KBB Kağıtspor Kulübü Kocaeli) 4 Puan

+100

1 Ümit Burunlar (İBBSK İstanbul) 10 Puan

 

BG ARM II (Ayakta) Erkekler Sol Kol Müsabaka Sonuçları

60 Kg

1 Fatih Kamuz (Amatör SK Adana) 10 Puan

2 Mehmet Kaya (Ferdi Gaziantep) 7 Puan

3 Tolga Arslanmirza (Sancaktepe Belediye SK İstanbul) 5 Puan

70 Kg

1 Kenan Eroğlu (KBB Kağıtspor Kulübü Kocaeli) 10 Puan

2 Fatih Kumaş (Güngören Yeni Akıncılar SK İstanbul) 7 Puan

80 Kg

1 Eyüp Ekmekçi (KBB Kağıtspor Kulübü Kocaeli) 10 Puan

2 Egemen Çetin (Engelliler SK Eskişehir) 7 Puan

3 Emre Kökçan (KBB Kağıtspor Kulübü Kocaeli) 5 Puan

4 Fatih Sam (Ferdi Kütahya) 4 Puan

5 Muhammet Mehdi Aydar (Bağcılar Engelliler SK İstanbul) 3 Puan

6 Ahmet Seven (Engelliler SK Eskişehir) 2 Puan

7 Zülfar İmal (Karatekin Zirve SK Çankırı) 1 Puan

90 Kg

1 Murat Cırık (Engelliler SK Eskişehir) 10 Puan

2 İlhan Memiş (Ferdi İstanbul) 7 Puan

3 Salih Atik (Güngören Yeni Akıncılar SK İstanbul) 5 Puan

+90 Kg

1 Ömer Aydın (Ferdi Amasya) 10 Puan

2 İbrahim Uysal (Güngören Yeni Akıncılar SK İstanbul) 7 Puan

 

BG ARM II (Ayakta) 23 Yaş Altı Erkekler Sol Kol Müsabaka Sonuçları

55 Kg

1 İsmail Hacıbekar (KBB Kağıtspor Kulübü Kocaeli) 10 Puan

2 Süleyman Gülnar (Ferdi Denizli) 7 Puan

3 Kerem Özbaş (Sancaktepe SK İstanbul) 5 Puan

4 Furkan Köçer (Bağcılar Engelliler SK İstanbul) 4 Puan

5 Mehmet Veli Tarım (Bağcılar Engelliler SK İstanbul) 3 Puan

6 Eren Küsmez (Sancaktepe Belediye SK İstanbul) 2 Puan

7 Tuna Meriç Tunalı (Bağcılar Engelliler SK İstanbul) 1 Puan

65 Kg

1 Osman Uysal (İrfan Genç İzcilik SK Bursa) 10 Puan

+65 Kg

1 Abdülsamet Ocakoğlu (Engelliler SK Şanlıurfa) 10 Puan

2 İbrahim Fidan (Sancaktepe Belediye SK İstanbul) 7 Puan

3 Ali Ömür Karaaslan (KBB Kağıtspor Kulübü Kocaeli) 5 Puan

4 Veysel Dişbudak Eskişehir Engelliler SK Eskişehir 4 Puan

5 Recep İvecen (Bağcılar Engelliler SK İstanbul) 3 Puan

6 Muhammet Efe Gül (Bağcılar Engelliler SK İstanbul) 2 Puan

 

BG ARM III (Kol Amp.Ayakta) Erkekler Sol Kol Müsabaka Sonuçları

85 Kg

1 Ahmet Abay (Ferdi Denizli) 10 Puan

 

BG ARM IV (Kol Amp.Oturarak) Erkekler Sol Kol Müsabaka Sonuçları

+80 Kg

1 Muhammet Budak (KBB Kağıtspor Kulübü Kocaeli) 10 Puan

 

BG ARM V (Kol Amp.) 23 Yaş Altı Erkekler Sol Kol Müsabaka Sonuçları

60 Kg

1 Haktan Keskin (Sancaktepe Belediye SK İstanbul) 10 Puan

+60 Kg

1 Yusuf Eşsiz (Rıdvan Durmaz SK Diyarbakır) 10 Puan

2 Emirhan Yıldırım (Tuncel Sportmen Sporcular SK Ankara) 7 Puan

 

BG ARM I (Oturarak) Erkekler Sol Kol Müsabaka Sonuçları

55 Kg

1 Halitcan Ünal (Sancaktepe Belediye SK İstanbul) 10 Puan

2 İsmail Hakan Önder (Engelliler SK Eskişehir) 7 Puan

3 Cankat Ergin (Bağcılar Engelliler SK İstanbul) 5 Puan

4 Doğan Gürgen (Ferdi Erzurum) 4 Puan

65 Kg

1 Sezer Uslucuk (İBBSK İstanbul) 10 Puan

2 Seyfettin Sevci (KBB Kağıtspor Kulübü Kocaeli) 7 Puan

3 Usame Elahmed (Bağcılar Engelliler SK İstanbul) 5 Puan

75 Kg

1 Gökhan Seven (Ferdi Erzurum) 10 Puan

2 Hilmi Akçay Güngören (Yeni Akıncılar SK İstanbul) 7 Puan

3 Yusuf Eray Karakuzu (KBB Kağıtspor Kulübü Kocaeli) 5 Puan

100 Kg

1 Şaban Mazak (Kurşunlu Belediye SK Çankırı) 10 Puan

2 Atilla Emre Damar (Bağcılar Engelliler SK İstanbul) 7 Puan

3 Ahmet Arslan (KBB Kağıtspor Kulübü Kocaeli) 5 Puan

4 Bahattin Şasi Bağcılar Engelliler SK İstanbul) 4 Puan

+100 Kg

1 Mustafa Dinleyici (Ferdi Gaziantep) 10 Puan

 

BG ARM II (Ayakta) Erkekler Sol Kol Müsabaka Sonuçları

60 Kg

1 Fatih Kamuz (Amatör SK Adana) 10 Puan

2 Mehmet Kaya (Ferdi Gaziantep) 7 Puan

3 Tolga Arslanmirza (Sancaktepe Belediye SK İstanbul) 5 Puan

70 Kg

1 Kenan Eroğlu (KBB Kağıtspor Kulübü Kocaeli) 10 Puan

2 Fatih Kumaş (Güngören Yeni Akıncılar SK İstanbul) 7 Puan

80 Kg

1 Emre Kökçan (KBB Kağıtspor Kulübü Kocaeli) 10 Puan

2 Egemen Çetin (Engelliler SK Eskişehir) 7 Puan

3 Eyüp Ekmekçi (KBB Kağıtspor Kulübü Kocaeli) 5 Puan

4 Fatih Sam (Ferdi Kütahya) 4 Puan

5 Ahmet Seven (Engelliler SK Eskişehir) 3 Puan

6 Muhammet Mehdi Aydar (Bağcılar Engelliler SK İstanbul) 2 Puan

7 Zülfar İmal (Karatekin Zirve SK Çankırı) 1 Puan

90 Kg

1 Murat Cırık (Engelliler SK Eskişehir) 10 Puan

2 İlhan Memiş (Ferdi İstanbul) 7 Puan

3 Salih Atik (Güngören Yeni Akıncılar Sk Eskişehir) 5 Puan

+90 Kg

1 Ömer Aydın (Ferdi Amasya) 10 Puan

2 İbrahim Uysal (Güngören Yeni Akıncılar SK İstanbul) 7 Puan

 

BG ARM II (Ayakta) 23 Yaş Altı Erkekler Sol Kol Müsabaka Sonuçları

55 Kg

1 İsmail Hacıbekar (KBB Kağıtspor Kulübü Kocaeli) 10 Puan

2 Kerem Özbaş (Sancaktepe SK İstanbul) 7 Puan

3 Mehmet Veli Tarım (Bağcılar Engelliler SK İstanbul) 5 Puan

4 Eren Küsmez (Sancaktepe Belediye SK İstanbul) 4 Puan

5 Tuna Meriç Tunalı (Bağcılar Engelliler SK İstanbul) 3 Puan

65 Kg

1 Osman Uysal (İrfan Genç İzcilik SK Bursa) 10 Puan

+65 Kg

1 İbrahim Fidan (Sancaktepe Belediye SK İstanbul) 10 Puan

2 Ali Ömür Karaaslan (KBB Kağıtspor Kulübü Kocaeli) 7 Puan

3 Veysel Dişbudak (Engelliler SK Eskişehir) 5 Puan

4 Sedat Sevil (Bağcılar Engelliler SK İstanbul) 4 Puan

5 Recep İvecen (Bağcılar Engelliler SK İstanbul) 3 Puan

6 Muhammet Efe Gül (Bağcılar Engelliler SK İstanbul) 2 Puan

 

BG ARM III (Kol Amp. Ayakta) Erkekler Sol Kol Müsabaka Sonuçları

85 Kg

1 Candoğan Gümüş (KBB Kağıtspor Kulübü Kocaeli) 10 Puan

2 Burak Söylemez (Darıca Belediye SK Kocaeli) 7 Puan

3 Fatih Kıymaz (KBB Kağıtspor Kulübü Kocaeli) 5 Puan

 

BG ARM IV (Kol Amp. Oturarak) Erkekler Sol Kol Müsabaka Sonuçları

80 Kg

1 Arif Başar Durak (Eskişehir Engelliler SK) 10 Puan

 

BG ARM V (Kol Amp.) 23 Yaş Altı Erkekler Sol Kol Müsabaka Sonuçları

+60 Kg

1 Yusuf Yasin Çalış (Ferdi Düzce) 10 Puan

2 Oktay Kırmızıkurt (Tuncel Sportmen Sporcular SK Ankara) 7 Puan

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir