Oyuncular için özel olarak geliştirildi

Razer Orochi V2, her şeyden önce bir gaming mouse. Sonrasında, oldukça hafif ve kablosuz olarak kullanılabilen bir mouse. Cihazı ister beraberinde gelen kablosuz USB algılayıcısı aracılığıyla, isterseniz de Bluetooth aracılığıyla oyun laptopunuza bağlayabilirsiniz.

Razer Orichi V2, yalnızca 60 gram ağırlıkta, bir oyuncu mouse’u olarak düşündüğümüzde “oldukça hafif” bir ürün. Üstelik, tasarım hatları itibarıyla, pek çok farklı el şekline uyum sağlayabiliyor ve uzun süreler keyifle oyun oynamanıza yardımcı oluyor.

Mouse, bünyesinde Razer’ın 2. nesil mekanik mouse switch’leriyle geliyor. 60 milyon tıklamaya kadar uzun bir kullanım süresi sunabilen cihaz, altın kaplama bağlantı noktaları sayesinde de daha sağlam deneyime katkı sunuyor.

Optik sensör tarafında ne var?

Razer 5G Advanced optik sensör kullanılıyor. Bu sayede en ufak hareketleriniz dahi algılanıyor ve ona göre hamleleriniz gerçekleşiyor. 1 dakikalık süreçte, normal bir mouse ile hamle yaparken hayati öneme sayip pek çok saniyeyi kaçırabilirsiniz. Böyle bir mouse kullandığınızda ise, kaybettiğiniz saniyeler neredeyse sıfıra inebilir. Bu da kazanmak için çok önemli bir detay.

Pil konusu nasıl?

Cihaz, tek AA pil ile, Bluetooth bağlantı modundayken 950 saate kadar, USB alıcıyla bağlantı modundayken de 425 saate kadar kullanım sunabiliyor. Ne fark var peki?

USB bağlantı modu, genellikle maksimum pil ömrünü hedefler, bu sebeple mouse’un yüzde yüz performansını görmek zor. Kablosuz 2.4GHz bağlantı, yani düşük gecikmeli gaming bağlantı modunda ise, mouse’un en iyi performansı sunması hedeflenir ve bu da daha fazla güç tüketimine ihtiyaç duyar.

Razer Sphex V3 ultra ince mouse mat

Polikarbonat malzeme kullanılarak hazırlanan sert yüzeyli bu ürün, yalnızca 0.4mm kalınlıkta. Bir önceki modele kıyasla %20 daha inceltilmiş olarak geliyor. Yüzeyde sağlam bir tutuş hissi var ve mouse’ların optik sensörlerinin en iyi şekilde işleyebileceği formda sunuluyor. Yapışkan tabanlı bu ürünler, small ve large olmak üzere iki farklı boyutta sunuluyor.

Razer Universal Grip Tape ile “daha güçlü” kontrol

Razer Universal Grip Tape’in içinde önceden kesilmiş ve kullanıma hazır şekilde, 4 farklı formda kaplama malzemesi sunuluyor. Bu malzemeleri ister mouse’unuzda, isterseniz de gamepad’inizde kullanabiliyorsunuz. Amaç, zayıf olduğunu düşündüğünüz kontrol noktalarınızı daha güçlü hale getirmek. Örneğin, mouse tuşlarına yapıştırarak daha kaymaz ve stabil tıklamalar gerçekleştirebilirsiniz. Hepsi bu değil, isterseniz belirlediğiniz klavye tuşlarına bile yapıştırabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir