Mustafa Varank: G20’de Sanayi Üretimi En Çok Artıran Ülkeyiz

Bakan Mustafa Varank, sosyal medya (twitter) hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, Türkiye İstatistik Kurumunun (TÜİK) açıkladığı Aralık 2020 dönemiyle ilgili sanayi üretim endeksi verilerine ilişkin açıklamada bulundu.

Varank’ın paylaşımında şu ifadeler yer aldı:

”Pandemi yılının son ayında da sanayi üretimimiz yıllık %9, aylık ise %1,3 artışla piyasa beklentilerinin üzerinde artışını sürdürdü. 

Aralık ayında G20 ülkeleri arasında sanayi üretimini en çok arttıran ülke olduk.”

tablos1202121212

tablo2sdfdfdf12021212

Koronavirüs pandemisinin hakim olduğu geçen yılın aralık ayında da sanayi üretiminin senelik & 9, aylık ise % 1,3 artarak piyasa tahminlerinin üzerinde yükselişine devam ettiğini ifade eden  Mustafa Varank, “Aralık ayında G20 ülkeleri arasında sanayi üretimini en çok artıran ülke olduk.” ifadelerine yer verdi.

Mustafa Varank, geçen yılın son çeyreğinde sanayi üretiminde görülen güçlü yükselişin, Türkiye’nin senesi pozitif büyüme ile kapatacak birkaç ülkeden biri olacağını onayladığının altını çizerek, “Ekonomi ve hukuk alanındaki reform irademiz ve sanayicimizin gayretiyle kaliteli ve istikrarlı büyüme hedefimizi sürdüreceğiz.” açıklamasını yaptı.

sontablo1202121212

İLİşKİLİ HABERLER Mustafa Varank'tan Sanayi Açıklaması

Mustafa Varank’tan Sanayi Açıklaması

Dolar Ne Kadar?

Dolar Ne Kadar?

Sanayi Üretimi Aralık 2020'de Yükseldi

Sanayi Üretimi Aralık 2020’de Yükseldi

Avni Yıldırım 36 Milyon Dolarlık Maça Çıkıyor!

Avni Yıldırım 36 Milyon Dolarlık Maça Çıkıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir