Muharrem İnce’den ‘Kılıçdaroğlu’ açıklaması: Dayanak yok

Muharrem İnce, Cumhurbaşkanı adayı olması durumunda Kemal Kılıçdaroğlu’nu desteklemeyeceğini söyledi.

Memleket Partisi Genel Lideri İnce, İzmit’e basın toplantısı düzenledi.

İnce, buradaki gazetecinin “Eğer aday olmazsanız Kemal Kılıçdaroğlu‘na takviye verecek misiniz?” sorusunu “Niye takviye vereyim? Kendime dayanak veriyorum. Tabi ki ben de adayım” diye cevapladı.

Partisinin adayının belirlenmesiyle ilgili de bilgi veren İnce, ”Partinin genel lideri olarak cumhurbaşkanı adayı olmak istediğimi söyleyeceğim” dedi.

Parti üyeleriyle seçim yapılması sonucunda Cumhurbaşkanı adayı çıkaracaklarını söyleyen İnce, ”Bizde o denli ‘Ben genel liderim, seni aday yaptım’ üzere bir şey yok. Türkiye’ye demokrasi getireceksen evvel partine demokrasi getireceksin. Mesela ben 2014’te, partimin cumhurbaşkanı adayını televizyondan öğrendim. O sırada küme lider vekili olarak partide ikinci adamdım” diye konuştu.

‘SİYASET BU MU?’

Muharrem İnce, CHP başkanı Kılıçdaroğlu’nu eleştirerek, “Şimdi de ‘demokrat amca’ oldu. Ne demokrasisi yahu? İktidarda, muhalefette tek adam rejimi var. ‘İkinci çeşide kalırsa takviyeler misiniz?’ diyorsunuz. ‘Ben bile kazanırım’ diyor. Siyaset mi bu? 2018’de aday olsaydın o vakit. Niçin olmadın? Artık 2023, iktisat berbat. O denli bir noktadayız ki ‘Ben bile kazanırım’ diyor. Yok kardeşim, o denli dayanak mestek yok” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.