Montella: Karşımızda muazzam bir Fenerbahçe var

Spor Toto Harika Lig’de averajla başkan durumda bulunan Adana Demirspor’un teknik yöneticisi Vincenzo Montella, Fenerbahçe maçı öncesi açıklamalarda bulundu.

Montella, AA muhabirine, lige galibiyetlerle başladıkları için memnun olduklarını söyledi.

Geçmişi konuşmayı sevmediğini ve yalnızca bir sonraki maça baktığını belirten İtalyan teknik adam, “Şu ana kadar âlâ bir performans gösterdik fakat devamlılık konusunda geliştirmemiz gereken kimi taraflar var. Onları da geliştirdikten sonra çok daha düzgün olacağımızı düşünüyorum. Natürel ki gelişime açık bir ekip olduğumuzu da herkese hatırlatmamız gerekiyor.” diye konuştu.

“Elimdeki gereçle istediğimiz işi yapacağız”

Montella, transferlerle idarenin ilgilendiğini belirterek, “Beni biliyorsunuz, ne kadar futbolcum olursa o kadar memnun olurum. Seçim konusunda elim ne kadar genişse o kadar rahat iş yapabilirim. Bu hususta kulübümüzü hakikaten tebrik etmek istiyorum. Muazzam bir çalışma yaptılar ve hala devam ediyorlar. Umarım daha da fazla oyuncu gelir ve elimiz daha çok güçlenir. Elimdeki kadroyu en âlâ formda hazırlamaya çalışırım. Her vakit kendi işimi elimdeki gereçle yapmaya çalışan bir hocayım, biliyorsunuz. Bu çeşit hususlarda son kelam kulübümüzün olduğu için (yeni transferler) gelirse ne ala, gelmezse de elimizdeki oyuncularla devam edeceğiz. Elimizdeki gereç ile istediğimiz işi yapacağız. Bu her vakit bu türlü olmuştur.” sözlerini kullandı.

“Fenerbahçe çok değişti”

Vincenzo Montella, ligin 3. haftasında Fenerbahçe ile 22 Ağustos Pazartesi günü deplasmanda yapacakları maçta, oyun anlayışlarını alana yansıtarak galibiyet arayacaklarını lisana getirdi.

“Fenerbahçe 13 futbolcu transfer etti diye biliyorum.” diyen Montella, “Gerçekten fazla futbolcuları var. Yani baktığınızda geçen seneye nazaran çok farkı olan bir grup zira hocayı da değiştirdiler ve neredeyse kadroyu yenilediler. O yüzden geçen seneye baktığınızda, dönemin ikinci yarısını muazzam geçiren bir Fenerbahçe var. Bu sene de bakalım nasıl olacak fakat bu doğal ki bizi pek ilgilendirmiyor. Fenerbahçe maçında biz kendi işimizi yapacağız.” değerlendirmesinde bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.