MHP’den Kılıçdaroğlu’na: Bağımsız yargıya müdahale edeceğini itiraf etmektedir

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, yaptığı yazılı açıklamada, MHP’nin Merkez Yönetim Kurulu (MYK) ve Merkez Disiplin Kurulu (MDK) toplantısının ardından Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin konuşmasının Millet İttifakı ortaklarının ayarlarını bozduğunu savundu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, “KHK’lıları görevlerine geri getireceğiz.” diyerek kendisini yargının yerine koyduğunu öne süren Büyükataman, “FETÖ militanlarına umut vermiştir. Yine aynı Kılıçdaroğlu ‘Terörist Demirtaş ve Sorosçu Kavala’yı serbest bırakacağız.’ diyerek bağımsız yargıya müdahale edeceğini itiraf etmektedir.” ifadesini kullandı.

Büyükataman ayrıca, Türkiye’nin verdiği beka mücadelesinin CHP’nin umurunda olmadığını iddia etti.

Kılıçdaroğlu’nun açıklaması

CHP lideri Kılıçdaroğlu, konuk olduğu bir televizyon programında, “KHK ile atmışsınız mahkemeye gitmiş, mahkemede beraat etmiş, Anayasa Mahkemesine gitmiş beraat etmiş. Ama ara bir kurul var, ‘Hayır ben seni başlatmayacağım’ diyor. Niye başlatmıyorsun kardeşim? Biz başlatacağız. Mahkum olanlar var, gerçekten bir terör olayından ötürü mahkum olmuş, hapse girmişse zaten biz onu göreve istesek de iade edemeyiz. Bunlarda akıl yok. Benim söylediğim ayrı, onlar olayı başka yere çekiyor. FETÖ ile kucak kucağa yatan sizdiniz, aynı tel üzerinde cambazlık yapan sizdiniz, her türlü rezaleti yapan sizdiniz, onların talimatı altında görev yapan sizdiniz, suçlanan Kılıçdaroğlu oluyor.” ifadelerini kullanmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.