Marek Hamsik ulusal grup mesleğine son verdi

Muhteşem Lig şampiyonu Trabzonspor’un yıldız orta saha oyuncusu Marek Hamsik, toplumsal medya hesabından yayınladığı bildiriyle, 15 yıl Slovakya ulusal kadro mesleğine son verdiğini açıkladı.

Toplumsal medya hesabından açıklama yapan 34 yaşındaki oyuncu, “Benim için kolay değildi, uzun mühlet düşündüm ve 15 yıl sonra futbol mesleğimin kıymetli ve olağanüstü bir kısmını kapatmaya karar verdim. Ulusal futbol mesleğimi bitirdim. Gurur duyduğum uzun ve hoş bir seyahatti. Slovak ulusal futbol grubunun tüm en büyük başarılarıyla birlikte olabildiğim için çok memnunum. Ulusal kadronun en büyük başarısındaydım. 2010 Dünya Kupası’nı Güney Afrika’da, 2016 ve 2021’de Avrupa Şampiyonası’nı tamamlayan bir kadronun modülü olabildim. Slovakya ulusal grubunu kaptan olarak 50’den fazla düelloda yönetmek benim için büyük bir onurdu. Ülkemi temsil etmeyi her vakit büyük bir onur, sorumluluk olarak aldım ve her vakit her şeyimi taraftarlarımıza vermeye çalıştım. Maçlardan evvel Slovak marşını söylemek ve tribünlerde bayraklarımızla taraftarları görmek her vakit olağanüstüydü. Burada birlikte çalışmaktan onur duyduğum tüm koçlara, grup arkadaşlarıma ve gruplara teşekkür ederim. Birlikte Slovak futbolunun başarısı için her şeyi yapmaya çalıştılar. Ulusal ekibimizin maçlarında görüşmek üzere” sözlerini kullandı.

Trabzonspor’un dönem başında Göteborg’dan transfer ettiği oyuncu, mesleği boyunca Slovakya ulusal grubunda 137 defa takımda yer alırken 129 defa maça çıktı. Hamsik son olarak 2021 yılı Dünya Kupası elemelerinde Slovenya’ya karşı forma giymişti. Slovakyalı yıldız, sonrasında oynanan 3 ulusal karşılaşmada ise sakatlık nedeniyle takımda yer almamıştı.

Oyuncu, ülkesinin ulusal ekibiyle 4 defa Dünya Kupası, 7 sefer Avrupa Şampiyonası, 8 sefer UEFA Uluslar Ligi, 32 kere Dünya Kupası elemeleri, 36 sefer Avrupa şampiyonası elemeleri ve 48 sefer dostluk maçına çıktı. ( HABER MERKEZİ)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.