Katılım Finans Dairesi Başkanlığı Kuruldu

By | 11 Şubat 2021

Cumhurbaşkanlığı Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Bazı Cumhurbaşkanlığı Kararnamelerinde Değişiklik Yapılmasına Dair Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi, bugün Resmi Gazete’de yayımlandı.

Bu kararnameye göre, 1 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 527/Ç maddesinin 1. fıkrasının “a” bendi “Finansal Stratejiler ve Analiz Dairesi Başkanlığı” ile “b” bendi, “Katılım Finans Dairesi Başkanlığı”nın vazife ile yetkilerini belirledi.

Kararnamede, Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi çatısı altında kurulan Katılım Finans Dairesi Başkanlığı’nın vazife ile yetkilerine ilişkin şu açıklama yapıldı:

“Cumhurbaşkanı tarafından belirlenen politikalar doğrultusunda, katılım finans alanında stratejiler geliştirmek, bu stratejiler kapsamında alınan kararların ilgili kamu kurum ve kuruluşları nezdinde uygulanmasını takip etmek ve sonuçlarını Cumhurbaşkanına raporlamak. Katılım finansın geliştirilmesi amacıyla kamu kurum ve kuruluşları, özel sektör, üniversiteler ve sivil toplum kuruluşları arasında iş birliğini artırmak ve bu alanda koordinasyonu sağlamak.

Katılım finansın geliştirilmesi ve katılım finansa yönelik farkındalığın artırılması amacıyla ulusal ve uluslararası faaliyetler gerçekleştirmek, bu tür faaliyetlerde yer almak ve bu faaliyetleri desteklemek. Katılım finans alanında Türkiye’nin uluslararası finansal piyasalardaki konumunu güçlendirmeye yönelik araştırmalar yapmak. Katılım finans alanında yeni finansal araçların sisteme kazandırılması, finansal ürün geliştirilmesi ve çeşitliliğin artırılmasına yönelik çalışmalar yapmak.”

İLİşKİLİ HABERLER Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi Başkanı Göksel Aşan: Ekonomide Kontak Kapatmamalıyız

Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi Başkanı Göksel Aşan: Ekonomide Kontak Kapatmamalıyız

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Bugün Toplanıyor!

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Bugün Toplanıyor!

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Toplandı!

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Toplandı!

Bu Hafta Cumhurbaşkanlığı Seçimi Yapılsa Kime Oy Verirsiniz Anketi Sonuçlandı

Bu Hafta Cumhurbaşkanlığı Seçimi Yapılsa Kime Oy Verirsiniz Anketi Sonuçlandı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir