Kağıthane Belediyesi “Yeşil Koridor” için start verdi

Kağıthane Belediye Lideri Mevlüt Öztekin’in 53 nolu projesi olan ‘Yeşil Koridor’  Merkez Mahallesi’nde yapılıyor. Bisiklet Yolu üzerinde yapılacak proje ile İstanbullular Sadabad bölgesini bisikletle gezerken hem tarihi hoşlukları yerinde görecek hem de farklı cinste yüzlerce ağacın ortasında tabiatla iç içe vakit geçirecek.

Kağıthane Belediye Lideri Mevlüt Öztekin proje ile ilgili: ” Cendere Vadisi üzerinde 5 kilometre uzunluğunda bisiklet ve yürüyüş yollarının, spor alanlarının, dinlence yerlerinin olduğu yere farklı cinste yüzlerce ağaç ve binlerce bitki dikimi yapacağız. Proje önümüzdeki 2 ay içerisinde hayata geçecek. Aileler burada dilediği üzere hoşça vakit geçirecekler.” dedi.

Tarihte bilinen ismiyle Sadabad bölgesinde yapılacak Bisiklet Yolu ve Yeşil Koridor ile; Sadabad Camii, Saray Çamaşırhanesi, El Üretimi Kağıt Atölyesi, dere sandalları, nişantaşları, antik devrin izlerini taşıyan açık hava müzesi, Sadabad Su Sarnıcı, Hasbahçe, Kağıthane Meydanı, Daye Hatun Camii ve Sıbyan Mektebi hem bisikletle hem de yaya olarak gezilerek görülebilecek.

 ‘Yeşil Koridor’  ve ‘Bisiklet Yolu’ projeleri ile Lider Öztekin’in seçim öncesi kelamını verdiği 53 adet projesinin %90’ı tamamlanmış oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.