İngiliz turistlerin tercihi Muğla oldu

By | 18 Ocak 2021

Dünyanın önemli turizm merkezlerinden olan Muğla’ya 2020 yılında korona virüs salgını sürecine rağmen 695 bin 314 turist geldi.

Her yıl milyonlarca turiste ev sahipliği yapan kentte, Kültür ve Turizm Bakanlığının koordinasyonunda, KOVID-19 sürecinde başlatılan “Güvenli Turizm Sertifikasyon Programı” kapsamında sağlıklı ve güvenli tatil imkanı sunuldu.

EN ÇOK ZİYARET İNGİLTERE’DEN

Kente en çok turistin geldiği ülkeler, sırasıyla 309 bin 717 turistle İngiltere, 159 bin 397 turistle Rusya, 127 bin 564 misafirle Ukrayna, 17 bin 424 turistle Polonya, 16 bin 313 turistle Almanya oldu.

İNGİLTERE PAZARINI ÇOK ÖNEMSİYORUZ

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı ve Güney Ege Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği Başkanı Bülent Bülbüloğlu, “Dünyada 2020’de turizm sezonunun KOVID-19’dan dolayı iyi geçmemesine rağmen biz, 310 bin civarında İngiliz turist ağırladık. Bize rakip olan ülkeler, bu kadar İngiliz misafir ağırlayamadı. İngiltere pazarını çok önemsiyoruz.” dedi.

İKİ AY GÜZEL İŞ YAPTIK

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği Marmaris Bölge Temsil Kurulu Başkanı Suat Esin ise, “Bölgemiz için bir can suyu oldu. 2020’den bir beklentimiz yokken iki ay güzel iş yaptık. 2021’de daha fazlasını bekliyoruz. İngilizlerin yıllardan beri Marmaris’e bir alışkanlığı var. Deniz, doğa, güneş, onların en büyük tercihleri arasında bulunuyor. Yat turları, özel turlar, villa turizminde ciddi anlamda hareketlilik yaşadık. Bizim için de sevindirici oldu. Aşılama uygulamasında herhangi bir sorun olmazsa, daha iyi bir turizm sezonu yaşayacağımızı düşünüyorum. Her ülkede gezmeye, görmeye susamış topluluklar var.” ifadelerini kullandı.

İş Bankası’nın kişisel asistanı Maxi’den diyalog rekoru

 

Facebook’tan Türkiye’ye temsilci atama kararı

 

İstanbul Valiliği’nden kritik uyarı

 

Kovboylar ‘en iyi’yi seçti

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir