İmamoğlu’nun yemek faturasını görmeyen BirGün, Diyanet’in kitap harcamasına takıldı!

BirGün Gazetesi, kitap harcamalarını eleştirerek Diyanet İşleri Başkanlığını hedef aldı. Diyanet’in 2022 yılının ilk çeyreğinde 4,9 milyon TL’lik kitap basım harcamasını gündeme getiren gazete, “İsrafı bitireceğim” diyen İmamoğlu’nun bir yemek için 603 bin TL ödemesini görmedi.

Söz konusu Diyanet olunca haber Evrensel, Cumhuriyet, Gazete Duvar gibi gazetelerin de ilgisini çekti.

DİYANET’İN 5 MİLYON TL’LİK KİTAP HARCAMASI

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın 2022 yılının ilk çeyreğinde sonuçlandırdığı 12 kitap basım ihalesini haber yapan gazete, diyanetin yayınevi gibi çalıştığını iddia etti. Diyanet İşleri Başkanlığı Dini Yayınlar Döner Sermaye İşletmesi’nin 4,9 milyon TL sözleşme bedelli ihaleleri arasında, “Neden Müslüman Oldum?” ve “Sosyal Medya Ahlakı” isimli kitapların basım ihaleleri de yer aldı. İdare, “Sosyal Medya Ahlakı” kitabının 8 bin adet basımı için 229 bin 600 TL, “Neden Müslüman Oldum?” kitabının 8 bin adet basımı için ise 438 bin TL ödedi.

İMAMOĞLU’NUN İSRAF FATURASI

Göreve geldiğinden bu yana tarihi borçlanmalara imza tan CHP’li Ekrem İmamoğlu’nun akıl almaz yeni harcamalarının belgeleri de ortaya çıkmıştı. İşte Diyaneti sürekli gündeme taşıyan gazetelerin görmediği fatura…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.