İmamoğlu imtihana girecek öğrencilere seslendi: Hoş bir gelecek sizleri bekliyor

Liselere Geçiş İmtihanı (LGS) ve Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi Bitirme Sınavları’na girecek öğrencilere seslenen İBB Lideri İmamoğlu, “Hepinize imtihanda ve tüm eğitim hayatınız boyunca yürekten muvaffakiyetler diliyorum. Birbirinden hoş hayaller kurmaya ve bu hayallere ulaşmak için çok çalışmaya lütfen devam edin. Hoş bir gelecek sizleri bekliyor” sözlerini kullandı.

İstanbul’da hafta sonu gerçekleşecek Liselere Geçiş İmtihanı (LGS) ve Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi Bitirme İmtihanları öncesinde kamera karşısına geçen İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Lideri Ekrem İmamoğlu, öğrencilere seslendi.

ULAŞIM FİYATSIZ

İmamoğlu, hafta sonu öğrenciler için toplu ulaşımın fiyatsız olacağını hatırlatarak, “Lise Giriş Sınavı’na girecek tüm öğrencilere yarın ulaşım fiyatsız olacak, gerekli tüm önlemler de alındı. İmtihan nasıl olursa olsun siz akıldan, bilimden ve hayal kurmaktan asla vazgeçmeyin, hepinize gönülden başarılar” dedi.

İmamoğlu, “Siz pahalı gençlerimizin âlâ bir eğitimle, geleceğe güçlü bir halde hazırlanması ülkemiz için çok değerli. Bu hoş ülkeyi, Ulu Başkan Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde, aklın ve bilimin, daha aydınlık bir geleceğe taşıyacak olan mutlaka sizlersiniz. Hepinize LGS imtihanında ve tüm eğitim hayatınız boyunca yürekten muvaffakiyetler diliyorum. Birbirinden hoş hayaller kurmaya ve bu hayallere ulaşmak için çok çalışmaya lütfen devam edin. Hoş bir gelecek sizleri bekliyor” diye konuştu.

İSTANBULLULARA SESLENDİ: SİZDEN BİR RİCAM VAR

İstanbullulara da seslenen İmamoğlu, “Sizden bir ricam var. Öğrencilerimizin imtihana gireceği 5 Haziran Pazar günü, bilhassa imtihanların yapılacağı okullarımızın etrafında gürültü yapmamaya itina gösterelim” tabirlerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.