Hatay Valisi Doğan, St. Pierre Aziz Petrus ve Pavlus Bayramı’nı kutladı

Hatay Valisi Rahmi Doğan, St. Pierre Aziz Petrus ve Pavlus Bayramı’nı kutlayarak, kentin, farklı coğrafyalarda yaşanan aksiliklere karşın birlikteliğin ve müsamahanın sembolü olduğunu belirtti.

Vali Doğan, Hatay’da Hristiyanların her yıl 29 Haziran’da kutladıkları St. Pierre Aziz Petrus ve Pavlus Bayramı münasebetiyle bir bildiri yayımladı.

Hatay’ın asırlardır farklı inanç ve kültürden insanların kardeşlik ve müsamaha hisleri içinde yaşadığı bir iklime konut sahipliği yaptığını lisana getiren Vali Doğan, şunları kaydetti:

“Hatay’ımız, farklı coğrafyalarda yaşanan aksiliklere karşın birlikteliğin ve müsamahanın sembolü olmuştur. Karşılıksız sevginin en nadide formuyla kim olduğuna bakmaksızın her vakit bu müsamahayı yaşatan ilimiz halkı, birlikte yaşama kültürü içerisinde din, lisan, ırk ve mezhep ayrımı yapmaksızın yüzyıllardır hüzünlerimizi ve sevinçlerimizi paylaştığımız her inanç ve kültürden insanımızla daha keyifli bir geleceği el birliğiyle inşa ediyoruz. Bu vesile ile Hristiyan vatandaşlarımızın St. Pierre Aziz Petrus ve Pavlus Bayramı’nı en içten dileklerimle kutlar, huzurun, barışın, müsamahanın hükümran olduğu birçok bayramlar temenni ederim.”

KAYNAK: AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.