Hastaneden ‘çöp evde’ bulunan çocukla ilgili açıklama

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan Bursa’da ‘çöp evde’ bulunan 9 yaşındaki çocukla ilgili yeni bir açıklama yaptı. Çocuğun Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’ndeki tedavisinin devam ettiğini belirten Özkan, “Şu anda huzurlu, keyfi yerinde, iştahı güzel. Bunlar onun için uygun belirtiler. Kan pahaları toparlama eğiliminde fakat hala kalbinde bir ölçü gözlemlememiz gereken sorunları var. Hâlâ istediğimiz üzere yürümedi, yatakta şu anda” dedi.

Anadolu Ajansı’nın aktardığı habere nazaran, çocuğun tedavisini pediatri, gastroenteroloji, endokrin, çocuk psikiyatristi ve diyetisyenlerin yaptığını anlatan Özkan, tüm proteinleri, yağ istikrarı, vitaminleri, gereken magnezyum ve fosforu tek tek hesaplanarak bir diyet uygulandığını söyledi.

Tedaviyi büyük bir takımın izlediğini aktaran Özkan, “Çok özel bir hasta. Her gün ziyaret ediyorum, yakından görüyorum. Öbür çocuklara nazaran biraz daha sakin. En azından gözlerinde bir endişe yok. Her gittiğimde birinci ona bakıyorum, dehşet ve kaygısı var mı diye. Toplumsal hizmetlerden memur arkadaşlarımız da eşlik ediyorlar. Onlar da irtibatta çok uygunlar, hoşuma gidiyor. Huzuru, sevinci yerinde. Çok fazla konuşmuyor, biz konuşturmaya çalışıyoruz, güldürmeye çaba ediyoruz” tabirlerini kullandı.

‘PSİKOLOJİK TEDAVİ 1 YIL DEVAM EDECEK’

Çocuğun birkaç hafta daha hastanede kalacağını lakin ruhsal olarak tedavinin bir yıl kadar süreceğini söyleyen Özkan şöyle konuştu:

“Sanırım şu ana kadar çok da oyuncağı olmamış. Yavrucak okul yüzü görmemiş. Sıhhatine kavuştuktan sonra okula başlayacak. Kendisine sordum hiç okulu, arkadaşları olmamış. Sık sık görmeye çaba ediyoruz. Bize alıştı, gördüğü vakit keyifli oluyor. Hastanemize geldiğine nazaran bir tık toparlanma var. Şu an etrafı kalabalık, herkesin ilgisi var fakat bunun sonuna kadar devam etmesi gerekiyor.” (HABER MERKEZİ)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.