HarmonyOS için yenilikler yolda

Beklenilenin çok üzerinde özellikler sunan yeni işletim sisteminin oldukça beğenildiğini söyleyelim. Ancak hala Google olmadan işletim sisteminin eksik olacağını düşünenler de fazla.

Etkinlik sırasında Çinli teknoloji devi, MatePad Pro tabletler, Watch 3 serisi akıllı saatler ve diğer cihazlar gibi akıllı ürünlerle birlikte tescilli işletim sistemini de tanıttı . Ayrıca şirket, yalnızca akıllı ürünler üzerinde çalışmakla kalmayıp akıllı yaşam çözümünü de geliştirerek kullanıcılara akıllı ev, akıllı ofis, akıllı seyahat, Spor, sağlık, ses ve video eğlencesi için tek elden bir çözüm sunduğunu belirtti.

Markanın Tüketici İş Grubu Yazılım Departmanı Başkanı Wang Chenglu, bir röportajda şirketin HarmonyOS’unun Google’ın Android ve Apple’ın iOS platformlarına benzer bir kullanıcı deneyimi sunacağını belirtti. Bununla birlikte, Huawei HarmonyOS, platformlar arası entegrasyon için daha fazla ayarlanmış olacaktır. Şirket, akıllı araç ve akıllı ev bölümünde de daha fazla çaba göstermeyi hedefliyor.

Özellikle firma, HarmonyOS’un tüm temel yapılarını “Open Atom Open Source Foundation” bağışladı. Bu, ilgilenen üreticilerin HarmonyOS sistem kodlarını almalarını ve gereksinimlerine göre ürün geliştirmelerini sağlayacaktır. Şu anda HarmonyOS ile çalışan 500.000’den fazla geliştirici var ve şirket yakında daha fazlasının katılmasını bekliyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir