Hamit Altıntop: Kararlar alınması gereken bir yerdeyiz

TFF İdare Şurası Üyesi Hamit Altıntop, Türk futbolunu ileriye taşımak için kararlar alınması gereken bir yerde olduklarını söyledi.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) İdare Heyeti Üyesi ve Ulusal Gruplar Sorumlusu Hamit Altıntop, yeni dönem öncesi Muhteşem Lig fikstürünü ve planları hakkında açıklamalarda bulundu. Altıntop, “Kararların alınması gereken bir yerdeyiz. İstişarelerimiz yaptık ve kararlarımızı aldık. Umarım yanlışsız kararlardır. Hepimizin amacı Türk futbolunu ileriye taşımak olmalı” dedi.

Ligin marka bedelini arttırmak istediklerini lisana getiren Altıntop, “Fikstürün bir ehemmiyeti var diye düşünüyorum. Bol gollü, hoş ve Fair Play içinde bir dönem olsun. Ligin kalitesi, düzeyi ve kültürü de böylelikle artar. Zira maksadımız oyunu güzelleştirmenin yanında marka kıymetini de yükseltme. Taraftar sayısını da arttırmak istiyoruz” sözlerini kullandı.

“HEDEFİMİZ TÜRK FUTBOLUNU İLERİYE TAŞIMAK”

Yeni idare konseyinin aldığı kararları da kıymetlendiren Altıntop, “Kararlar alınması gereken bir yerdeyiz. İstişarelerimiz yaptık ve kararlarımızı aldık. Umarım gerçek kararlardır. Tabi fatura günün sonunda çıkıyor fakat burada uygun niyet ve uğraş içindeyiz. Geçen idare de böyleydi. Hakikat tahliller yaparak, kulüplerimizle ve siz medya ayağıyla hakikat irtibatı kurarak, yanlışsız bildirileri verebilmek kıymetli. Hepimizin maksadı Türk futbolunu ileriye taşımak olmalı. Gençlerimize yanlışsız yolu göstermek ve gerçek eğitimi vermeliyiz. Rekabette bir şampiyon olacak birileri de küme düşecek, bu işin doğalı” formunda konuştu.

“İSTEKLERİMİZİN GERÇEKÇİ OLUP OLMADIĞINI KIYMETLENDİRMEMİZ GEREKİYOR”

TFF idaresinin yeni misyona geldiğini ve kulüplerin isteklerine karşılık vermek için çalıştıklarını belirten Altıntop, “Yeni bir idare var ve oturup konuşacağız. Gerçekçi olmamız gerekiyor ve isteklerimizin gerçekçi olup olmadığını değerlendirmememiz gerekiyor. Birtakım bahislerde olağan kısa vadeli düşünebiliriz lakin birtakım hususları da uzun vadeli düşünmeliyiz. Ona nazaran de uygun yatırım yapmamız gerekir. Eğitim çok kıymetli onu ihmal edersek hayallerimizi gerçekleştiremeyiz” dedi.

“LİGİN KALİTESİ OYUNCU GELİŞİMİNİ ETKLİYOR”

Eylülde oynanacak ulusal maçlar öncesi de Hamit Altıntop, “Ligin kalitesi oyuncumuzun gelişimini etkiliyor. Onların gelişimi ve özgüveni de ulusal kadroya yansıyor. Paydaşların tıpkı gayesi kovalaması ve bunun için de fedakarlık yapması gerekiyor. Biz kulüplerimizin en büyük destekçileriyiz. Eksikler ve yanlışlar olacaktır lakin insanın olduğu yerde her vakit tahlil vardır” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.