Google Stadia Android TV cihazına ulaşacak

Google Stadia Blogu, oyun akış hizmetinin Google’ın en yeni Chromecast cihazında kullanıma sunulacağına dair bir haber yayınladı: Chromecast with Google TV. Ayrıca Stadia, çeşitli Android TV cihazlarıyla uyumlu olacak. İşte 23 Haziran’dan itibaren Stadia’yı destekleyecek cihazların listesi.

Google TV’li Chromecast
Hisense® Android Akıllı TV’ler (U7G, U8G, U9G)
Nvidia® Shield TV
Nvidia® Shield TV Pro
Onn™ FHD Akış Çubuğu ve UHD Akış Cihazı
Philips® 8215, 8505 ve OLED 935/805 Serisi Android TV’ler

Xiaomi MIBOX3 ve MIBOX4Android TV’niz veya Android TV destekli cihazınız listede yoksa Stadia’nın deneysel bir derlemesine dahil olabilirsiniz. Kullanıcılar Google Stadia uygulamasını Play Store’da bulabilecek ve yüklendikten sonra başlatılıp, katılımla ilgili sorumluluk reddi kabul edildiğinde çalıştırılabilecek.

Hala geliştirme aşamasında olduğundan, desteklenmeyen cihazlar için kesin garanti ve destek garanti edilmiyor. Önümüzdeki haftalarda desteklenen donanım listesine daha fazla donanım eklenecek. Android TV ile eşleştirilmiş bir Google Stadia Kontrol Cihazı veya uyumlu bir Bluetooth kontrol cihazı kullanabileceksiniz. Tarih yaklaştıkça konuyla ilgili daha çok netlik ve detaylı cihaz listesi duyurulacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir