Erdoğan’dan ‘siber vatan’ mesajı

By | 15 Ocak 2021

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dolmabahçe Sarayı Veliaht Dairesi’nde Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı Resim Heykel Müzesi Restorasyon Sonrası Açılış Programı’na katıldı.

CumhurbaşkanI Erdoğan’ın açıklamarlarında öne çıkanlar şöyle:

EMEĞİ GEÇENLERİ TEBRİK EDİYORUM

533 eserin yer aldığı sergiyi önemli bulduğunu ifade eden Erdoğan, “Yaklaşık 3 bin tablo arasından seçilen 533 eserin yer aldığı sergiyi önemli görüyorum. Serginin hazırlanmasında emeği geçenleri tebrik ediyorum. Uzun dönem ülkemizde minyatür sanatı ön planda olmuştur. Resim sanatı bir süre sonra Osmanlı sarayı ve çevresinde de popülerlik kazanmıştır.Şu anda içinde bulunduğumuz Dolmabahçe Sarayı Veliaht Dairesi bu güzel mimari örneklerden biridir. Sanat eserleri bir medeniyetin asırlar boyunca ayakta kalan en önemli sembolleridir. Tüm medeniyetlerin geride bıraktığı eserler bizim zenginliğimizdir. Göbeklitepe de bizimdir, Efes de bizimdir, Ahlat da bizimdir, İstanbul da bizimdir, Ankara da bizimdir. Hepsini de koruyup gelecek nesillere bırakacağız. Toplumların asıl zenginliği medeniyete yaptıkları katkıyla ölçülür. Mimarımızın, yazarımızın, ressamımızın başarısına göre dünyada yer edinebilir, ses getirebiliriz. Başımızı dik, yüzümüzü ak edecek bir birikime sahibiz.” ifadelerini kullandı.

SİBER VATANA SAHİP ÇIKMAKTA KARARLIYIZ

Siber vatana sahip çıkılması gerektiğini vurgulayan Erdoğan şunları söyledi:

“Dijital çağın ham maddesi ise veridir. Veriyi elinde tutanlar demokrasiyi de hukuku da hiçe sayarak kendi diktatörlüğünü kurabiliyor. Artık ülkelerin egemenlik hakları fiziki sınırlarından ziyade dijital dünyada saldırı altında bulunuyor. Vatan savunmamızı, denizde mavi vatanı olduğu gibi, dijital dünyada siber vatanı da içine alacak şekilde genişleteceğiz. Siber vatana sahip çıkmanın bir tarafında teknik altyapı varsa diğer tarafında da içerik üretimi yer alıyor. Son günlerde yaşananlar bu faşizmin cüretkarlığının nerelere kadar uzanabileceğini göstermiştir. Önümüzdeki dönemde siber vatana, hem teknik altyapımızı güçlendirerek hem ilhamını kendi medeniyetimizden aldığımız içerik üretimimizi artırarak sahip çıkmakta kararlıyız.”

Citigroup’un yeni CEO’sundan ilk kritik hamle

 

TEB’e EBRD’den 58 milyon dolarlık kredi

 

İmamoğlu’ndan HES kodu açıklaması

 

Erdoğan: Aşının ikinci dozunu olacağım

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir