Ekrem İmamoğlu’ndan 25 bin metrekarelik ‘meydan’ muştusu

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Lideri Ekrem İmamoğlu, Bağdat Caddesi altgeçit inşaatını da bünyesinde barındıran “Maltepe Meydan Düzenlemesi” şantiyesinde incelemelerde bulundu.

“SORUNUN 35 YILLIK ŞAHİDİYİM”

Kendisinin de bu sorunun 35 yıllık şahidi olduğuna dikkat çeken İmamoğlu, “Bu kanaatle, önemli bir altyapı ve proje çalışması yürüttük. Ve doğal ki burada bir iş takvimine muhtaçlığımız vardı. Bu iş takvimi değerliydi. Zira, gördüğünüz üzere caddenin hem sağında hem solunda değerli yapılar var, iş yerleri var. Binaların aşikâr bir ömür sonları var. Ya da yapılaşmayla ilgili bahisler var. Hepsini elden geçirdik. Sıkı, titiz ve tıpkı vakitte da süratli bir çalışmayı başlattık. Şu anda bulunduğumuz Maltepe’nin Merkez Camii önü olsun ve çabucak üstünde yayalaştırılmış caddemiz olsun, devamındaki kıyıyla olan giriş çıkış noktaları olsun, önemli” dedi.

“25 BİN METREKARELİK FEVKALÂDE BİR KULLANIM ALANI ORTAYA ÇIKACAK”

“Toplam uzunluğu 1 kilometre olan bu çizgimiz, bittikten sonra trafiğe akışkan hale getirecek” diyen İmamoğlu, şunları söyledi:

  • Üstünde de yaklaşık 25 bin metrekarelik inanılmaz bir kullanım alanı ortaya çıkacak. Bu bir meydan. Hem burada bulunan cami ve önündeki alanın hoş bir biçimde kullanılması hem uzunluklu boyunca esnaf için, bu sınır için ve bu bölge için inanılmaz bir alışveriş noktası, tıpkı vakitte buluşma noktası, birebir vakitte insanların birbiriyle toplumsallaşma noktası haline gelecek. Süratlice çalışmanın bitmesi için elimizden geleni yapıyoruz. Yüklenici firmamız, çalışan işçi dostlarımız ve takımımız, burada gecesini gündüzüne katarak en süratli burayı ne vakit bitirebilirizin uğraşı içerisinde. 2023 yılında, tahminen de İstanbul’da bittiğinde en memnun olacağım işlerden birisi de burası. Umut ediyorum süratli bir biçimde Maltepeli hemşehrilerimle bir arada buranın keyfini çıkaracağımız günleri yakalarız diye düşünüyorum. Emeği geçen herkese muvaffakiyetler diliyorum.

MALTEPE’NİN ÇEHRESİ DEĞİŞECEK

Bağdat Caddesi’nin Maltepe merkez bölgesinde yapılacak olan altgeçit çalışmasıyla araç trafiği, Plaj Yolu Sokak ile İkinci İlkokul Caddesi ortasında yeraltına alınacak. Bu sayede 1 kilometre uzunluğundaki hatta kesintisiz bir ulaşım sağlanacak. Maltepe, devam eden meydan düzenlemesi ile 25.000 metrekarelik yayalaştırılmış bir alana kavuşacak. Altgeçit çalışmaları yürütülürken, bölgenin altyapısı da yenileniyor. Bu sayede bölgede yaşanacak muhtemel su baskınlarının da önüne geçilmiş olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.