Davutoğlu’ndan dikkat çeken 6’lı masa görüntüsü

Hafta sonu gerçekleşecek, altı parti başkanının katılacağı Önderler Doruğu’nun mesken sahibi Gelecek Partisi önderi Davutoğlu, dikkat çeken bir paylaşımda bulundu. 5 parti önderini etiketleyen Davutoğlu’nun, “Türkiye’nin Masası” tabirleriyle paylaştığı görüntüde, bir marangozun genç kıza, emek verdiği yuvarlak ahşap masanın ehemmiyetini anlattığı anlar yer aldı.

Gelecek Partisi Genel Lideri Ahmet Davutoğlu, konut sahipliğini yapacağı, pazar günü gerçekleşecek Başkanlar Tepesi öncesinde toplumsal medya hesabından dikkat çeken bir paylaşımda bulundu.

Paylaşımında “Türkiye’nin Masası” tabirlerini kullanan Davutoğlu, sırasıyla CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, DEVA Partisi Genel Lideri Ali Babacan, Demokrat Parti Genel Lideri Gültekin Uysal, DÜZGÜN Parti Genel Lideri Meral Akşener ve Saadet Partisi Genel Lideri Temel Karamollaoğlu’nu etiketledi.

“BU MASADA ÇÖZECEĞİZ NE SORUN VARSA, HOŞ GÜNLERDE DE, KEDERDE VE TASADA DA…”

Paylaşılan görüntüde bir marangozun, yuvarlak ahşap masayı cilalaması dikkat çekti. Yaşlı marangoza “Değecek mi girdiğin zahmete” diye soran gence, marangoz, “Değer” diye karşılık veriyor.

Genç kızın “Ne uğraşıyorsun, dışarıda hazırı var” demesi üzerine ise marangoz, “Hiçbir şey emek verdiğin kadar değerli değildir. Hem o dışarıda satılanların olayı ambalaj. İşleri yaramaz. Unsura manayı veren insandır. Ahşap kolaydır lakin, bize daima tek bir şeyi hatırlatır. Bir ağacı ve köklerini. Yani birlikteliğimizi. Bu masa buranın masası. Lakin hepimizin masası olacak. Yalnızca bugünü düşünürsek altı üstü bir masa. Senin önünde uzun bir hayat var. Bu masada çözeceğiz ne sorun varsa. Hoş günlerde de. Kaygıda ve tasada da. Aile olarak daima bu masa etrafında paylaşılacak yemeğimiz. Yalnızca kendini değil, hepimizi düşünürsen, işte masa o vakit masa olacak”  tabirlerini kullandı.

6 ÖNDER BİR ORTADA

Görüntünün son kısımlarında ise masanın üstünde yer alan 6 kişilik aile fotoğrafı ve 6 parti önderinin bir ortada olduğu anlara yer verildi.

TEPE ÖNCESİ 5 PARTİ GENEL LİDERİYLE GÖRÜŞTÜ

Gelecek Partisi başkanı Davutoğlu, mesken sahipliğini yapacağı Önderler Tepesi öncesinde 5 parti başkanını partilerinin genel merkezlerinde ziyaret ederek görüşme trafiğini tamamladı. Davutoğlu son olarak bugün Demokrat Parti Genel Lideri Gültekin Uysal’ı parti genel merkezinde ziyaret etti.

Ziyaretin akabinde paylaşımda bulunan Gültekin Uysal, “29 Mayıs’ta gerçekleştireceğimiz toplantının konut sahipliğini yapacak Gelecek Partisi Genel Lideri Sayın Ahmet Davutoğlu Genel Merkezimizde bizleri ziyaret ettiler. Nazik ziyaretleri için teşekkür ediyorum” dedi.

GÜLTEKİN UYSAL’DAN “TÜRKİYE’NİN MASASI” PAYLAŞIMI

Gültekin Uysal da Davutoğlu’nun paylaştığı görüntüyü yayınlayarak, 5 parti önderini etiketleyip, “Türkiye’nin Masası” notunu düştü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.