Cumhurbaşkanı Erdoğan ilk kez paylaştı: Yunanistan Efes-2022 tatbikatındaki ülkelere “Katılmayın” diye haber gönderdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şehit Mustafa Cambaz Fotoğraf Yarışması ödül töreninde konuştu. Erdoğan, Türk Silahlı Kuvvetlerinin Ege Bölgesi’ndeki en büyük birleşik müşterek tatbikatı Efes-2022’ye ilişkin dikkat çeken ifadeler kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları:

GEZİ OLAYLARINDA SOKAKLAR KANA BULANMAK İSTENDİ

Gezi olaylarıyla sokaklarımız kana bulanmak istendi. 15 Temmuz’da milli iradeyi saf dışı bırakmaya çalıştılar. Ne yaptılarsa bizi ülkemize hizmet yolundan alıkoyamadılar. Basınımızın yüz akı gazetelerimizin desteğiyle emperyalistlerin emellerine izin vermedik. 2023’e giden kritik süreçte zorluklara rağmen yolumuza devam ediyoruz. Yola çıkarken ne söz vermişsek, bunları gerçekleştirene kadar bize durmak yok. Evlatlarımıza özgürce yaşayacakları Türkiye bırakana kadar çalışmakta kararlıyız. Varsın birileri kırk takla atsın. Koltuk kapmaca oynasın, 251 şehidimizin katillerini yargıdan kaçırmak için koşsun.

YUNANİSTAN’I DİNLEMEDİLER

Efes-2022 tatbikatına 37 ülke katıldı. Yunanistan bunların yarısından fazlasına ‘Katılmayın’ diye de haber göndermiş. Hemen hemen tamamına yakını Yunanistan’ı dinlemedi. Hepsi bizimle beraber o tatbikatta yer aldılar, Amerika başta olmak üzere. Herkes bu milletin ne olduğunu Efes-2022 tatbikatında gördüğü gibi bundan sonra da görecek. Ülkemizi kuşatmak isteyenlere aradıkları fırsatı vermeyeceğiz. 2023 hedeflerimizi hayata geçirecek, 2053 vizyonumuzu evlatlarımıza kutlu bir miras olarak bırakacağız.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.