Berat Albayrak istifası: 14 milyar euroluk sır için Deutsche Bank ne dedi?

Berat Albayrak istifası: 14 milyar euroluk sır için Deutsche Bank ne dedi?
Berat Albayrak istifası: 14 milyar euroluk sır için Deutsche Bank ne dedi?

Berat Albayrak’ın 8 Kasım 2020’de Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan istifasına sebep olduğu iddia edilen 14 milyar euroluk belgenin sır perdesi aralanıyor. Sosyal medyada paylaşılan mektup Deutstche Bank’a soruldu.

BDDK VE ZİRAAT’TEN AÇIKLAMA YOK

Kendilerini uluslararası hacker (sanal korsan) grubu olarak tanımlayan Anonymous’un sosyal medyada paylaştığı 14 milyar euroluk belge iddiasıyla ilgili yeni gelişme yaşandı. Evrakın sahte olup olmadığıyla ilgili Türkiye’de Ziraat Bankası, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) ile Hazine ve Maliye Bakanlığı şu ana kadar sessiz kalmayı tercih etti. Sosyal medyada “skandal” diye nitelendirilen belgeye ilişkin ilk açıklama Almanya’dan geldi.

DEUTSCHE BANK: RESMİ BİR MEKTUP DEĞİL

Ekonomi yazarı Turhan Bozkurt, kendisine ait YouTube kanalında 14 milyar euroluk sır ile ilgili çarpıcı bilgi paylaştı. Deutsche Bank Kurumsal İletişim Daire Başkan Yardımcısı Sebastian Krämer-Bach’a belgeyi sorduğunu açıklayan Bozkurt, bankadan kendisine verilen cevabı aktardı. Buna göre Bach, “Sosyal medyada paylaşılan mektup, Deutsche Bank’a ait resmi bir mektup değil, görünüşe göre sahtedir. Belgeyi görmezden gelmenizi rica ediyoruz. Güvenlik departmanımız süreçten haberdar edildi.” dedi.
 

14 milyar euroluk sırrı Deutsche Bank’a sordum… | Turhan Bozkurt https://t.co/ElbeckJWea

— Turhan Bozkurt (@TurhanBozkurTV) February 12, 2021
Deutsche Bank’ın açıklamasının ardından gözler Türkiye’deki ekonomi yönetimine çevrildi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*