Bekir Bozdağ’dan Kılıçdaroğlu’na reaksiyon

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, toplumsal medya hesabından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı gaye alan kelamlarına ait CHP önderi Kemal Kılıçdaroğlu’na reaksiyon gösterdi.

“İftira, palavra ve çarpıtma, siyaset yapma değildir; ahlaksızlıktır”

Bozdağ, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hiçbir vakit gayretten ve zorluktan kaçmadığını vurgulayarak şu tabirleri kullandı:

“Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, hiçbir müfteriden, hiçbir gayretten ve hiçbir zorluktan kaçmadı. Cumhurbaşkanımıza kaçacak diyen müfteriler, ya ülkemiz dışına kaçtılar ya da darbe teşebbüsü sırasında tankların ortasından sıvışıp kaçtılar. İftira, palavra ve çarpıtma, siyaset yapma değildir; ahlaksızlıktır. İftira, palavra ve çarpıtma üzerine siyasetini bina edenler, bugüne kadar Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan’ı durdurmayı da yenmeyi de başaramadılar. Tekrar başaramayacaklar. Yeniden kaybedecekler. Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan’ı mahpusa attılar bitiremediler, Seyahat kalkışmasıyla indiremediler, 17/25 Aralık kalkışmasıyla halledemediler, 15 Temmuz darbe teşebbüsüyle deviremediler. Allah’ın yardımı ve milletimizin dayanağı sayesinde inşallah tekrar başaramayacaklar.” dedi.

Kılıçdaroğlu, partisinin küme toplantısında partililere ve halka seslenerek saat  bir görüntü yayınlayacağını duyurmuştu.

Beklenen görüntüyü yayınlayan Kılıçdaroğlu, yeniden siyasetini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ABD’de kurulan bir vakıf üzerinden suçlamalarda bulundu.

Kılıçdaroğlu’nun toplumsal medyadan yaptığı açıklaması şu halde:

“Onlar kaçacak yer ararken, bizim öteki memleketimiz yok. Biz bir yere gitmiyoruz, bu devleti birlikte ayağa kaldıracağız. Başını dik tut sevgili halkım. Sen varsın ve daha düzgününü hak ediyorsun. Geliyor keyifli, huzurlu günler!”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.