Bayan mühendisler mühendislikte bayanların dünü, bugünü ve geleceğini konuşuyor

İstanbul Teknik Üniversitesi – KADEM iştirakiyle düzenlenen “Mühendislikte Bayanların Dünü, Bugünü ve Geleceği” bahisli panelde, bayan mühendisler konuşacak. 20 Haziran’da İTÜ Ayazağa Yerleşkesi Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde düzenlenecek panelde; Türkiye’nin bayan mühendislerinin deneyimleri, tarihi ve toplumsal bir perspektifle ele alınacak ve geleceğe ışık tutan çalışmalara yer verilecek.

İTÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Koyuncu, KADEM Vakfı Mütevelli Heyet Lideri Sümeyye Erdoğan Bayraktar ve İTÜ Fizik Mühendisliği Kısım Lideri Prof. Dr. Emre Onur Kahya’nın açılış konuşmalarıyla başlayacak panel, gün içinde iki oturum halinde gerçekleşecek. Panelde konuşmacılar, projelerine ve mühendislik hayatlarında yaşadıkları tecrübelere dair sunumlar gerçekleştirecek.

10.30 da başlayacak birinci oturumun moderatörlüğünü, İTÜ Fizik Mühendisliğinden Prof. Dr. Sevim Emekçi Turutoğlu yapacak. Panelde İTÜ Bilim ve Teknoloji Tarihi Anabilim Kolu Hekim Adayı Gül Aydın, İTÜ Vakfı İdare Heyeti Lider Yardımcısı A. Dava Arıoğlu ve İTÜ, TÜBİTAK Kutup Araştırmaları Enstitü Müdürü Prof. Dr. Burcu Özsoy konuşacak.

Saat 12.00’de başlayacak ikinci oturumunun moderatörlüğünü ise KADEM İdare Şurası Üyesi Melek Cevahiroğlu Ömür yapacak. Panele İTÜ Rektör Yardımcısı, Bilişim Enstitüsünden Prof. Dr. Lütfiye Durak Cet, Baykar Üretim İdaresi Amiri Pelin Birol, Kuveyt Türk İştirak Bankası Müşteri Analitiği ve İçgörü Müdürü Zeynep Güran ve GeneOn Biotechnology’den Begüm Esra Aytan sunumlarıyla katılacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.