Antep’te AK Partililer ve CHP’liler arasında kavga çıktı

Antep’te seçim çalışması yürüten AK Partililer ve CHP’liler arasında kavga çıktı. Kavga sırasında havaya ateş açan CHP Şehitkamil Belediyesi Meclis Üyesi Ersin A. gözaltına alındı. İki parti de karşı tarafı kendilerine saldırmakla suçladı.

AA: 2 KİŞİ YARALANDI

Anadolu Ajansı’nın haberine göre, Antep’teki bir alışveriş merkezi önünde seçim çalışması yapan grup AK Partililer ve CHP’liler arasında tartışma çıktı.

Tartışmanın büyümesi üzerine taraflar birbirlerine pet şişe ve taş fırlattı. Bu sırada bölgede bulunan CHP Şehitkamil Belediyesi Meclis Üyesi Ersin A, tabancayla havaya bir el ateş etti. Bölgeye çok sayıda polis sevk edildi.

Kavgada darp sonucu yaralanan 2 kişi hastanelere kaldırıldı. Polis ekipleri, Ersin A’yı gözaltına aldı.

ABDULHAMİT GÜL: ARKADAŞLARIMIZA SALDIRDILAR

Eski Adalet Bakanı ve AK Parti Gaziantep milletvekili adayı Abdulhamit Gül, olayın yaşandığı bölgeye gelerek partilerle görüştü. Daha sonra gazetecilere açıklama yapan Gül, yaşananları saldırı olarak nitelendirdi. Gül, “Bugün yapılan bu saldırı demokrasiye yapılan bir saldırıdır, şiddetle kınıyorum. Yaralı arkadaşlarımız var” dedi.

“Demokrasimize, huzurumuza, birliğimize, kardeşliğimize yapılan bu saldırının hesabını Gaziantep soracaktır” diyen Gül, “14 Mayıs Pazar günü sandıkta bu anlamda, demokrasiye, gençlere yapılan saldırının en güçlü bir şekilde cevabını Gaziantepli hemşerilerimiz verecektir. Gaziantep bir huzur şehridir, birliğin beraberliğin şehridir. Biz bu seçimin birlik, beraberlik, huzur içerisinde geçmesi için şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da aynı hassasiyeti sunacağız” şeklinde konuştu.

CHP’Lİ ÖZTÜRKMEN: GENÇLİK KOLLARI ÜYELERİMİZ SALDIRIYA UĞRADI, 3 KİŞİ AĞIR YARALI

ANKA Haber Ajansı’nın haberine göre ise bildiri dağıtan CHP İl Gençlik Kolları üyeleri saldırıya uğradı ve 3 kişi yaralandı. Yaralı CHP’liler 25 Aralık Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Hastanede açıklama yapan CHP Gaziantep 1. Sıra Milletvekili Adayı Hasan Öztürkmen, “Bugün saat 18.00 sıralarında Gaziantep’te vatandaşlara broşür dağıtan parti görevlilerimize, gençlik kollarımıza AKP’liler tarafından bir saldırı olmuştur. Yaralananların iddiasına göre bir yaralı arkadaşımızın polis copu ile yaralandığı iddia ediliyor. Gençlerimizden 3 kişi ağır yaralı olarak şimdi hastanedeler” dedi.

Parti olarak olayı yakından takip ettiklerini söyleyen Öztürkmen, “AKP’liler gün geçtikçe olayı sertleştirmeye çalışıyor. Bize açıkça saldırı olmuştur bugün Gaziantep’te. Şu anda hastaneden arkadaşlarımızın tedavileri ile uğraşıyoruz. Bunu yetkililere duyuyorum. Gençlerimiz polis copu ile yaralandığını iddia ediyorlar” ifadelerini kullandı

CHP Gençlik Kolları üyesi bir genç de “Çevik kuvvetten cop yedim, bana yerde de tekme tokat giriştiler” dedi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir