Anadolu Efes’te Vasilije Micic, son saniye üçlüğü ile finali getirdi

THY EuroLeague’de Olympiakos’u 77-74 mağlup ederek finale kalan Anadolu Efes’te Vasilije Micic, müsabaka sonrası konuştu.

Son saniye üçlüğü ile Anadolu Efes’e finali getiren yıldız isim, “Normal dönemdeki maç üzereydi. Evvelki şutları kaçırdım lakin bu şutu sonunda attım. Şut girdi. Biz Shane ile birbirimizi kıskanmıyoruz. Bu şutu kimin attığının değeri yok” dedi.

Açıklamalarına devam eden Micic, “Son topta bir şey yapmam gerektiğini hissettim. Çok sıkıntı bir şuttu. Çok memnunum. Finale çıkmak çok özeldi. Pire’de erken şut kullanmıştım son saniyelerde. O gün kaçmıştı. Bugün girdi” diye konuştu.

“BU BENİM ŞEHRİM”

Performansına değinen deneyimli basketbolcu, “Bugün biraz garip başladım. Ben hiçbir vakit maçı planlamam. Sakin kalmam gerekiyordu. Shane’den birinci yarıda inanılmaz bir katkı aldık. Alev aldı. Bizi oyunda tuttu. Elijah çok uygundu. Maç uygun gidince kendime inanmam gerektiğini düşündüm. Gücüm çok düştü kaçırdığım şutlarla birlikte fakat sakin kaldım. Bu türlü maçlarda 1 dakikada, 1 saniyede her şey değişir. Yapamıyorsan berbat karakterin vardı. Şutlar kaçırdım ancak sonra soktum. Sadedece sabırlı kalmakla alakalıydı” açıklamasını yaptı.

Atmosfere değinen Micic, “Hep Olympiakos taraftarıyla dolu bu salon. Ben Belgradlıyım. Bu benim kentim. Bu kentin çocuklarını memnun ettiysem mutluyum” kelamlarını kullandı.

Micic, son olarak, “Ben Sırbistan’da büyüdüm. Bu atmosfer benim için olağan. Sürpriz değil benim için bu. Olympiakos ve Fenerbahçe taraftarlarını küçüklüğümden beri duyuyorum. Saha dışında ne olursa olsun saha içine odaklanmak lazım. Bu bir dövüş maçı değil, basketbol. Akıllı olmanız, sonuna kadar oynamanız lazım” değerlendirmesinde bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.